Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 254
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 254
Název:Dvakrát Mexon
(Zweimal Mexon)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 253 • chronologicky • AT 255 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Atlan a jeho přátelé na cestě do záhuby - zasahuje Magnosmrť

Atlan a jeho společníci jsou na cestě domů, když jim záznam z Xremis z Ra-Drohnu sdělí, že hvězdná loď míří přímo k Arkonu. Klinsanthor přistoupí. Chce dát Atlan šanci a slíbí, že loď zastaví poblíž přechodového uzlu. Vzhledem k tomu, že rádiový systém lodi již vysílá, mají Arkonidy velkou šanci, že je odhalí jiná loď.

Hned při dalším přechodu se to stane. Objeví se mimozemská loď, která vypadá jako hrad z křišťálu. Akon-Akonovy hvězdné symboly na rukou reagují silným zářením, zatímco Akon-Akon se stává apatickým a průhledným. Křišťálový hrad vyšle na palubu akonijského křižníku něco s paprskem. Teprve pak křižník pokračuje v letu.

O něco později se vyslanec Křišťálového hradu zjeví jako Algonja Kraiwon, Atlanova sestřenice, kterou znal jako tříleté dítě a která zemřela při nehodě, když jí bylo čtrnáct let. Atlan a Fartuloon ji podezřívají, že má shromáždit informace o Arkonidech, ale přijmou ji.

Akon-Akon se stává téměř zcela průhledným. Poté vyklouzne z lodi skrz stěny a zmizí ve vesmíru.

Na arkonidské bitevní lodi SKONTAN je velitel Mexon sesazen svým zástupcem Alnosem von Bargkem. Rozvědčík Urush Mexona zmlátí. Když se velitel probere, ocitne se na okraji mýtiny, kde přistála jeho loď. Loď navštíví neznámí humanoidi, na palubu se dostanou bedny, a aby toho nebylo málo, Mexon spatří, jak na loď vstupuje jeho dokonalý dvojník. Sesazenému veliteli se podaří propašovat se na palubu v bedně ještě před odletem lodi.

V přechodovém uzlu naváže SKONTAN kontakt s lodí Atlan. Ten se se svými přáteli vydává za obchodníky, kteří zajali akonijskou loď. Falešný Mexon jim umožní nastoupit. Během nalodění se na chvíli objeví Křišťálový hrad a vezme repliku Algonji Kraiwon zpět na palubu. SKONTAN dále letí do základního světa Travnor.

Skutečný Mexon objeví na palubě svého podomácku vyrobeného robota Vatronexe, který mu má pomoci. Nevěří žádnému členu posádky, protože se obává, že každý z nich mohl být nahrazen dvojníkem. S robotem vyhledá Atlantovu skupinu, která byla zatčena. V domnělých obchodnících rozpozná povstalce, ale postaví se na jejich stranu. Mexon slíbí, že bude hledat způsob, jak osvobodit Atlana a jeho přátele na Travnoru. Poté se ukryje zpět na lodi.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Zweimal_Mexon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)