Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 255
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 255
Název:Nájemný bratr
(Der Mietbruder)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 254 • chronologicky • AT 256 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Pátrání v Kašbě Travnoru - Měsíční nositel bojuje o svou identitu

Poté, co SKONTAN přistane na Travnoru, jsou Atlan a Fartuloon přivedeni k vrchnímu veliteli, dvojitému solárnímu nosiči Quonsonovi Zorghanovi. Zorghan je bez námahy pozná, ale nabídne jim šanci. Tvrdí, že pracuje pro politickou skupinu, která nemá nic společného s Orbánasolem III. Atlan má tři dny na rozmyšlenou, zda s ním bude spolupracovat, ale žádné další informace mu nejsou poskytnuty. Nejprve jsou však Atlan a Fartuloon bez zjevné příčiny omráčeni a ke svým společníkům se vrátí až po několika hodinách.

Mexon opouští SKONTAN a pod jménem Saxon ter Kanayath přijíždí do hlavního města Tecknothu. Z bezpečnostních důvodů se neodvažuje použít kreditní kartu, takže mu zbývá jen málo peněz. Mexon si navzdory svému přesvědčení najme na týden nájemníka Koprala za dva tisíce hřiven, ale zatím mu není schopen zaplatit.

Kopral odvede Mexona do své kajuty v kašně Tecknoth. Odtud se s pomocí svobodné nájemnice Ayklidy snaží zjistit něco o tom, kde se Atlanova skupina nachází. Zástupce velitele přístavu Exondria jim poradí, aby kontaktovali velitele Zorghanovy soukromé armády - Tramlyn nert Osh. On sám o žádném transportu vězňů neslyšel.

Mexon se s Ayklidou vydává za Tramlynem nertem Oshem. V krčmě Mexon zaslechne, jak opilý muž tvrdí, že viděl, jak nějací muži zabili Quonsona Zorghana. V aréně Mexon naváže rozhovor s nertem Oshem a nepřímo se dozví, že viděl Vorryho. Než se měsíční nosič dozví více, zúčastní se nert Osh hry, při níž musí uhýbat automaticky vrhaným oštěpům. Vyhraje, ale při předávání cen je zavražděn vrhacím nožem do zad.

Druhý den musí Mexon konečně sehnat peníze. Vybere deset tisíc hřiven, ale dostane se do incidentu a je zatčen. Ačkoli si Ayklida vzala peníze, vyzvedne si ho na policii. Po tomto projevu důvěry vypráví Mexon Kopralovi a Ayklidě svůj příběh.

Historka o dvojníkovi v kombinaci s pověstí o Zorghanově smrti přiměje Koprala, aby se s Mexonem vloupal na Tronshertanský energetický hřbitov. Tam najdou mrtvolu, která by mohla být Zorghan. Kopral se rozhodne mrtvolu ukrást, aby se o tom přesvědčil.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Mietbruder« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)