Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 256
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 256
Název:V chaosu Kašby
(Im Chaos der Kashba)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 255 • chronologicky • AT 257 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Na stopě strašidelných dvojníků - Měsíčního nositele a nájemného bratra vyšetřují

Mexon a Kopral úspěšně ukradnou tělo Quonsona Zorghana. Kopral chce jít ještě o krok dál a změřit údaje IV stávajícího nositele slunce. Ačkoli existují pouze dva nebo tři těžkopádné prototypy takových měřicích zařízení, Kopral tvrdí, že je schopen vhodné zařízení získat.

Falešný Mexon se náhodou dozví, že jeho idol je naživu a působí na Travnoru. Po Mexonovi a Kopralovi je vyhlášeno pátrání, načež se oba v přestrojení stáhnou z Kopralova bytu. Když do bytu vtrhnou strážci zákona, Kopral dálkovým ovládáním zničí veškeré tajné vybavení.

Nájemný bratr využívá svých úžasných kontaktů, aby od Zorghana získal stará data IV. Vesmírná loď, ukrytá pod nákladem, vyšle detektor IV, který Mexon a Kopral vyzvednou v přestrojení za dělníky. Tělo stále obsahuje dostatek zbytkového záření, aby bylo možné měřením určit, že mrtvý muž je určitě Quonson Zorghan. Poté odvezou tělo zpět na hřbitov.

Zatímco se Kopral snaží kontaktovat vězně, Kopral a Ayklida tajně zaznamenávají údaje IV aktivních Zorghanů při svěcení památníku na Keruhmském poli odkazu. Ty jsou rovněž zcela totožné se starými údaji IV. Společnost Kopral musí poté zaslat měřidlo zpět odesílateli.

Poté se Kopral v přestrojení za robota spojí s Atlanem a Fartuloonem. Řekne jim, co se s Mexonem dozvěděli, a navrhne, aby Atlan prozatím spolupracoval s falešnými Zorghany. Když se Mexon a Kopral chystají opustit okres, stanou se účastníky dopravní nehody. Protože jejich krytí by neobstálo, prchají. Voják po nich vystřelí a zasáhne Koprala. Když umírá, nasměruje Mexona do tajné skrýše v sídle na pobřeží a řekne mu, aby kontaktoval Lebo Axtona.

Atlan a Fartuloon uposlechnou Kopralovy rady a podmíněně souhlasí se spoluprací se Zorghanem. Ten je chce brzy dopravit na První Wechton, jednu ze dvou strážních stanic na oběžné dráze.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Im_Chaos_der_Kashba« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)