Atlan 257 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 257
Název:Hodina dvojníků
(Die Stunde der Doppelgänger)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 256 • chronologicky • AT 258 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Bitva na vesmírné stanici - Krystalický princ se setkává sám se sebou

Atlan a Fartuloon jsou odvedeni na První Wechton, kde se setkávají s velitelem Warsoonem Tikaloorem. Skutečnými strůjci jsou Tefroderové Gyal Rykmoon, Lergon Kankral a Fkontha Herschon, kteří chtějí, aby Atlan a Fartuloon spolupracovali na dobytí Arkonu. Dvojice samozřejmě odmítne a je uvězněna.

V noci slyší Atlan hlas ženy, která si podle legendy říká Chariklis a slibuje mu pomoc. Druhý den dorazil Quonson Zorghan, aby přesvědčil Atlan a Fartuloon. Fartuloon se pokusí o útěk, při kterém je Zorghan zabit. Dvojice je omráčena a podrobena proceduře v mimozemských strojích.

Po probuzení jsou oba opět odvedeni na schůzku. Přivítá je nový Quonson Zorghan. Za skleněnou obrazovkou se jim zobrazují jejich dokonalé dvojníky. Fartuloonova kopie je věrná Tefroderům, ale falešný Atlan na Fartuloonovu kopii zaútočí a Fkontha Herschon ho zastřelí. Fartuloon II prozradí Tefrodům, že v budoucích atlantských kopiích budou muset pravděpodobně vypnout extra smysl. Po neúspěšné demonstraci se originály vrátí do cel.

V noci je osvobodí žena, která si říká Chariklis. Je to bývalá nájemná ošetřovatelka Karyklia z Hay-Booru, která vede Atana a Fartuloona chodbami údržby do úkrytu. Pomocí píšťalky může v mysli ovládat jednoduché roboty a používat je jako dopravní prostředek.

Jakmile jsou Atlan a Fartuloon v bezpečí, je Fartuloon odhodlán získat zpět skarg, který mu byl odebrán. Když tefroidi do údržbářských chodeb zavedou plynný chlor, aby uprchlíky vykouřili, ti se dají na útěk. Fartuloon pomocí čističů získává plynný vodík, který se následně spojí s chlorem a způsobí Tefroderům výbuch.

Poté proniknou do prostoru posádky, aby získali skarg ze Zorghanovy kajuty. Během toho se Atlan setká s novou kopií sebe sama, kterou v boji zabije. Fartuloon je schopen přemoci falešného Zorghana, když je rozptýlen výbuchem. Dvojice uniká se Skargem.

Von Hay-Boor, Atlan a Fartuloon se pak vydají do uzavřené čtvrti, kde jsou umístěny stroje Tefroder. Trojice se dostane do potíží, když se roboti odmítnou nechat ovládat potrubím a zaútočí na skupinu. Přijdou však k objektu, který von Hay-Boor považuje za hrobku Szorgaala, dalšího uprchlíka skrývajícího se na stanici. Fartuloon zjistí, že se ve skutečnosti jedná o řídicí zařízení pro roboty údržby.

S jeho pomocí a s pomocí Skargů, které Fartuloon použije k vytvoření průlomu v energetické bariéře, se trojice dostane do tefroderských zařízení, ale může zničit pouze počítače s daty. Poté prchají na člunu. Na startu Atlan spatří kopii sebe a Fartuloona. Při útěku je loď sestřelena a zřítí se do džungle na kontinentu Kalamdayon.

Na stanici nechá Rykmoon přivést vězně k Atlan a Fartuloonovým kopiím. Ke svému zklamání Karmina da Arthamin falešného Atlanta prokoukne.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Stunde_der_Doppelgänger« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.5.2022
1565 před NGL
29. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459723.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál