Atlan 258 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 258
Název:V džungli Kalamdayonu
(Im Dschungel von Kalamdayon)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 257 • chronologicky • AT 259 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Nouzové přistání v divočině Travnoru - záchranář se stává nepřítelem

Mexon opustil Kopralův úkryt a ukradl loď, aby se ukryl před pronásledovateli na moři. Přitom narazí na rybí továrnu opilého a zhýralého dozorce Mertala Gurana a jen o vlásek unikne smrti v plně automatizované továrně na zpracování ryb.

Po návratu na palubu ukradne jachtu Pertyna II a vydá se na cestu na kontinent Kalamdayon. Během cesty ho zastihne silná bouře. Loď dorazí na Kalamdayon jako vrak, kde Mexon odrazí útok slizkého chrliče. Jeho vozidlo se nakonec na útesu rozbije. Mexon může vylézt na pevninu.

Z posledních sil se dostane na výzkumnou stanici, kde se skrývá žena jménem Zyrrhoa. Jako vládní úřednice byla svědkem příliš mnoha dvojníků a musela utéct. Nedůvěřuje Mexonovi, stará se o něj, ale také ho sváže a oznámí to svému známému Yakarronovi. Mýlí se, pokud jde o toho muže. Yakarron omráčí Zyrrhoa a pokusí se Mexona zabít, ale přitom se zřítí z věže stanice. Mexon přesvědčí Zyrrhoa, že stanice je příliš nebezpečná, a vydá se s ní pěšky.

Atlan, Fartuloon a Karyklia z Hay-Booru ztroskotali na Kalamdayonu. Zatímco oba muži zkoumají oblast, vrak s von Hay-Boorem na palubě exploduje v důsledku poruchy autodestrukčního systému. Atlan a Fartuloon se vydávají do džungle, aby unikli pronásledovatelům.

Během putování je Fartuloon pohlcen rostlinou, která žije v symbióze s hlodavci. Poté, co ho Atlan vysvobodí z kukly, nosí semeno stromu jako bouli na krku, dokud semeno po chvíli neodpadne a nevytvoří novou rostlinu.

Následuje bažina. Když na Atlan a Fartuloona zaútočí dravci, zachrání je bývalý nájemný bratr Sartuponth a odvede je do svého domova. Starý muž trpí smrtelnou bažinnou horečkou a je posedlý pouze pokladem, který chce získat zpět. Atlan a Fartuloon mu chtějí jako poslední laskavost pomoci a letí s ním ke kráterovému jezeru s ostrovem, kde má být poklad. Při přiblížení se Sartuponth v záchvatu paranoie chopí řízení a způsobí havárii, kterou nepřežije. Atlan a Fartuloon se na ostrov dostanou plavbou.

Dozorce Mertal Guran je překvapen inspektorem a prchá na břeh, když inspektor najde jeho vyprázdněné láhve. Na pláži je vyplaven výtok bahna, který Mexon zabil. Guran vyřízne z mršiny dvě vzácné perly, ale když si uvědomí, že by ho sestra v případě zbohatnutí nechala zneškodnit, perly spolkne.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Im_Dschungel_von_Kalamdayon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál