Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 259
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 259
Název:Zářící krystaly
(Die strahlenden Kristalle)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 258 • chronologicky • AT 260 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Atlan, Fartuloon a Měsíční nositel na útěku - jsou pronásledováni na Travnoru.

Atlan a Fartuloon objeví na ostrově Kráterového jezera sochy kultury, která kdysi obývala Travnor. Dřevěné sochy se při sebemenším dotyku rozpadají a každá z nich odhaluje temný krystal. Pod ostrovem vede chodba. Po několika hypnopastích se dvojice dostane ke kluzáku, který je podzemním tunelem dopraví na kontinent Mersiboor. Tam se Atlan a Fartuloon ocitnou v kráteru vyhaslé sopky. Boční chodbou se nakonec dostanou na otevřené prostranství, kde se musí bránit před supy.

Mexon a Zyrrhoa jsou stále svědky toho, jak jednotka robotů pátrá po Zyrrhoovi v meteorologické stanici. Po chvíli dorazí na plantáž, která je považována za opuštěnou. Na plantáži se ukrývá banda lupičů, která zajala skutečného Yakarrona, jenž uprchl před Tefrodery a jejich pomocníky. Když se Mexon vydává na cestu do Yakarronu, je objevena Zyrrhoa. Rychle se však spřátelí se šéfkou Amyrthou a je přijata mezi sebe.

Mexon se od Yakarrona dozví, kde ukryl svůj kluzák. Yakarron mu také řekne, že na kontinentu Mersiboor je ukryta rádiová stanice, kterou Yakarron využívá k nelegálnímu podnikání. Když Mexon zjistí, že se Zyrrhoa spřátelila s bandity, nechá ji tam a odletí kluzákem do Mersibooru.

Ze stanice se spojí s Woorhnem Ter'Bsorrem, velitelem Druhého Wechtonu, a řekne mu o dvojnících. Rozhovor vyslechne Purth Kyral, špeh Quonsona Zorghana, a po poradě se Zorghanem velitele zabije. Zorghan pak převezme kontrolu nad stanicí a nechá Kyrala popravit.

Čtyřicet stíhacích kluzáků zničí stanici na Mersibooru a zpustoší celé údolí. Atlan a Fartuloon pozorují útok a poté se setkají s Mexonem, který se z údolí preventivně stáhl. Trojice najde v Yakarronově kluzáku seznam lidí zapletených do temných obchodů. Doufají, že díky této páce donutí některého z lidí, aby jim v případě potřeby pomohl. Podnikatel Koul Vaahrns, kterému zavolají jako prvnímu, souhlasí s pomocí a pošle pro ně z Mersidooru plně automatizovaný kluzák.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_strahlenden_Kristalle« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)