Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 260
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 260
Název:Agent a štvanec
(Der Agent und die Gehetzten)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Dvojníci
« AT 259 • chronologicky • AT 261 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Kosmokriminalista se dostává do podezření - záhadu Travnoru vyřeší tajný agent

Automatický kluzák dopraví Atana, Fartuloona a Mexona do osamělého venkovského sídla Koula Vaahrnse na kontinentu Pervron. Trojice vysvětlí Vaahrnovi, že Impérium ohrožují dvojníci, a požádá ho, aby jim zajistil cestu na obchodní lodi, aby mohli Arkona varovat v bezpečné vzdálenosti od Travnoru. Vaahrns slíbí, že se o vše postará, a zanechá své hosty na venkovském sídle.

Vaahrns okamžitě odlétá do Travnoru a půjčuje si peníze od muže jménem Sarthik. Proto najme banditu Jaraka a čtyři další muže, aby přemohli Atana a Fartuloona. Pak se Vaahrns náhodou dozví, že jeho starý přítel Drahmoš Garzohn je právě na Travnoru se svou dvousetmetrovou nákladní lodí VARIHJA. Garzohn se nechá přesvědčit, aby ohromenou trojici propašoval na Arkon.

Zátah je částečně úspěšný. Atlan a Mexon jsou přemoženi a ukryti na VARIHDZE, zatímco Fartuloon zůstává na Pervronu bez vozidla.

Díky Kopralovu selhání a mnoha drobným podivnostem se Lebo Axton dozvěděl o Travnorovi. Posílá svého agenta Conoora Baynische, aby prozkoumal situaci. Baynish vyhledá Kopralovu tajnou základnu a najde hrobku, kterou pro něj Mexon vytvořil. Aby získal více informací, vyhledá jednoho z Kopralových známých: Je to mladá žena Andra, jejíž otec byl přede dnem zatčen.

Společně uniknou policii a vyhledají informátora Serpa, který Baynishovi řekne o vězních, které mezitím První Wechton vrátil na planetu. Také se rozšířila fáma o dvojitém Mexonu.

Večer Andru navštíví její domnělý otec, kterého nahradil Duplo. Baynishovi a Andře se podaří uniknout z léčky, do které je vláká. V novém převleku se chce Baynish podívat na vězně. Zatímco na něj Andra čeká, dostane se na střechu administrativní budovy a vidí vězně, kteří procházejí nádvořím. Tam pozná Karminu da Arthamin, o níž je známo, že přeběhla.

Jeho pozorování vzbudí pozornost, a tak se snaží uniknout. Když dorazí na místo setkání, je Andra zabit Velušem, pomocníkem Yakarrona. Agent zabije Veluše a vyhledá Yakarronův byt, aby odhalil jeho zapojení do příběhu. V bytě zabije dalšího Veluše.

V papírech v domě najde Baynish volání Zyrrhoa Larmutona o pomoc, který má podezření, že došlo k výměně klíčových vládních úředníků za slaměné muže. Agent také zjistí, že má kontakty s Koulem Vaahrnsem, a na základě intuice odletí do jeho venkovského sídla na Pervronu.

Tam se setkává s Fartuloonem. Oba se dohodnou, že se musí společně postavit vnější hrozbě pro Impérium, a společně odletí do Tecknothu. Tam je VARIHJA identifikována jako jediná možná loď pro přepravu Atlan a oni se vplíží na palubu. Po startu osvobodí Atlan a Mexon a převezmou velení nad lodí. O několik hodin později Baynish opouští loď, aby předal své informace Arkonovi.

Tefroderovi považují svůj plán na Travnoru za neúspěšný a odpojí své motory od Prvního Wechtonu. Poté vyhodí stanici do povětří, aby zahladili stopy. Trosky částečně zasáhnou hlavní město a vyřadí zdroj energie, což umožní vězňům pod Karminým velením uprchnout. Poté se zmocní lodi a naberou kurz na Kraumon.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Agent_und_die_Gehetzten« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)