Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 224
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 224
Název:Systém smrti
(System des Todes)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 223 • chronologicky • AT 225 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Jednají jménem Orbanašola - jejich cílem je Skärgoth, podsvětí.

Na Arkonu I se Orbanašol III. ptá archiváře Konfa El Trajna na Klinsanthora, zabijáka Magnora. Uvádí, že podle legendy se Klinsanthor poprvé objevil, když Arkonidé volali o pomoc během války za nezávislost. Magnorslayer přišel a řádil mezi nepřáteli. Když se však Klinsanthor vrátil do svého podsvětí Skärgothu, dopadl jeho stín na Arkonidy a mnoho z nich zabil. Orbanashol ignoruje Archivářovo varování a vyšle lodě, aby našly nesvět Skärgoth.

Jednou z těchto lodí je i 800 metrů dlouhá vesmírná loď PROTALKH pod Zenkoortenem. Vedoucím výpravy je fanatický vědec Lenth Toschmol, který se opakovaně dostává do sporů se Zenkoortenem. Jeden z těchto rozhovorů se točí kolem červeného slunce, ke kterému se velitel nechce přiblížit. Loď se však dostane do radiační bouře. Když se snaží uniknout nouzovým tranzitem, dorazí do soustavy Rudého slunce těžce poškozená.

Poškození donutí PROTALKH nouzově přistát. Pouze tři tendry pro 800 přeživších zůstaly nedotčeny. Kosmonaut Swann vede průzkumný let. Soustava má dvě planety: Jeden je rajský svět s dvoukilometrovými sloupy na povrchu, zatímco druhý má černý spálený povrch. V druhém případě Toschmol podezřívá Skärgotha.

PROTALKH přistane na rajském světě, později nazvaném LOIPOS. Při sestupu loď silně narazí na bouři. Havárii přežije pouze 341 členů posádky a tendr VALKARON.

Posádku decimují podivné události. Muži bez varování přicházejí o rozum, někteří umírají po zastřelení domorodých zvířat. Když Zenkoorten nechá zkontrolovat budovy mola, všechna mola začnou zářit. Arkonidy v okolí se rozpadají. Toschmol má podezření, že LOIPOS slouží k dodávání životní energie Klinsanthoru.

Záře zničí trosky PROTALKH. Zenkoorten se usadí ve VALKARONU s věrnými stoupenci, zatímco v provizorním táboře se vytvoří skupina s Toschmolem. Muži z VALKARONU se navzájem zběsile zabíjejí, kromě samotného velitele. Ten předstírá loď s posádkou pomocí nahrávek, které pouští do reproduktorů. Zenkoorten umírá, když se příroda planety změní v otevřený útok. Zbývající Arkonidé toho využijí a uprchnou z LOIPOSU s VALKARONEM. Toschmol nařídí, aby byl Skärgoth osloven.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »System_des_Todes« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)