Atlan 225 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 225
Název:Magnosmrťova hrobka
(Die Gruft des Magnortöters)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 224 • chronologicky • AT 226 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Na planetě legend - komando pátrá po Klinsantorovi

Kosmonaut Parentok se ujme velení lodi VALKARON a chce ze systému uniknout. Hvězdná loď však není schopna vyskočit ze systému a je vtažena ke Skärgothu. Po nuceném přistání Arkonidé zjistí, že pod pustým povrchem se nacházejí rozsáhlé jeskynní systémy. Lenth Toschmol se vydává s Karonem a Arkanolem na průzkum.

Všichni Arkonidé na Skärgothu zaznamenávají během pochodů stočení doleva. Postupně dochází k ochrnutí pravé strany těla. Přes odpor posádky zůstává VALKARON na planetě a čeká na Toschmolův návrat. Nakonec již start není možný kvůli překážkovému poli.

Kluzák s Arkonidy Vanthorem a Tarnarem již nelze řídit. Oba obyvatelé jsou odhmotněni a pohlceni krystalickými útvary.

Toschmol a jeho společníci na své cestě podsvětím objevují bizarní jevy. Nakonec se dostanou k hrobce Magnorova zabijáka, kde jim je telepaticky sděleno, že Klinsanthor byl povolán, a proto opustil svou hrobku. Průhledná entita přivede k trojici Vanthora, který jim oznámí, že jeho a Tarnarova energie nyní patří Klinsanthorovi. Spotřebuje se, aby Toschmol mohl navázat kontakt s lodí. Vědec se hlásí, než je se svými dvěma společníky rozpuštěn, aby zlikvidoval bariérové pole.

VALKARON uniká do vesmíru a je zachycen bitevní lodí PERONKOLA pod velením admirála Fora, který vede pátrání. Najde se pouze šestnáct přeživších, z nichž všichni jsou ochrnutí. Pouze Parentok je stále schopen mluvit a podávat zprávy. Admirál For se na Arkonu I promenáduje po téměř mrtvém Parentokovi, jediném z PROTALKH, který je stále naživu. Varuje totiž Orbanašol III, že Klinsanthor už může být na Arkonu. Ve svém bytě si admirál všimne drobných poruch na pravé straně těla, ale nevšímá si jich.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Gruft_des_Magnortöters« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál