Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 226
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 226
Název:Nebezpečí pro impérium
(Gefahr für das Imperium)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 225 • chronologicky • AT 227 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Vesmírná bitva u Marlackskoru - arkonskou flotilu zachrání živý mrtvý

Velká říše plánuje útok na základnu Maahků v Marlackskoru. Atlan toho hodlá využít k zajetí vysoce postaveného důstojníka vesmírné flotily. Ke stálé posádce těžkého křižníku ISCHTAR se připojují Atlanini blízcí přátelé včetně Vorryho. Na Kraumonu zůstávají pouze Iceclaw a Corpkor.

V Marlackskoru ISCHTAR objeví 2800 arkonidských hvězdných lodí bojujících proti 3500 jednotkám Maahků, kteří se zřejmě dozvěděli o útoku. Vrchním velitelem Arkonidů je nosič dvou sluncí Merlon Lantcor. ISCHTAR zasáhne do boje a předstírá poškození. Povstalci se proto pokoušejí dostat na RON, vlajkovou loď jediného nositele slunce Pilthora Agh'Emthona. Maahkové však prorazí v nejhorší možnou chvíli a zničí člun s padesáti povstalci. ISCHTAR může pouze nouzově přeletět do bezpečí a přistát v atmosféře měsíce Rashillkane.

Jelikož je již zřejmé, že hlavním cílem je Měsíc, povstalci podniknou průzkum. Atlan, Fartuloon a Vorry za tímto účelem vytvoří tým. Trojice je varována před projektem Tacksmuth, což v překladu znamená "zabiják planet".

Skupina Arkonida Ghorana Anyazila objeví základnu Maahků. Atlan, Fartuloon, Vorry a Anyazil se vydají na základnu, kde všichni kromě Vorryho padnou do zajetí Maahků. Ten nechal zajatce žít, uznal Atlan a doufal ve výhodné spojenectví proti Orbanašolu III. Během čekání je navštíví arkonidský vědec Hreta Palaskor. Poté, co se jeho bratr pokusil svrhnout Orbanašol, upadl v nemilost a jeho skupina byla zrazena Maahky. Ta vědce omámila, aby rozvinuli svůj původní projekt přeměny vodíkových světů na kyslíkové jako zbraň s opačným účinkem. Protože jsou nyní vůči lékům imunní, sabotují další test.

Palaskor jim pomůže utéct. Právě včas je zachytí ISCHTAR, když je měsíc zničen sabotáží.

Navzdory konci Měsíce vesmírná bitva pokračuje. Při tom je rozstřílena vlajková loď Jednoho slunečního letadlového křižníku Karmina Arthamin. Atlan vezme přeživší jako zajatce a plánuje ústup. Arthamin však apeluje na svou hrdost, aby se postavil na stranu arkonidské flotily. Atlanův otec je tedy použit k posílení morálky Arkonidů plamenným apelem. Mnoho lodí ho následuje a ignoruje Lantcorův rozkaz k ústupu. Atlan vede flotilu jménem svého otce a podaří se mu způsobit Maahkům těžké ztráty, než se arkonidská flotila stáhne. Těsně před přechodem však ISCHTAR dostává další těžký zásah.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Gefahr_für_das_Imperium« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)