Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 227
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 227
Název:Sen z cizí dimenze
(Träume aus fremder Dimension)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 226 • chronologicky • AT 228 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Žije v jiné dimenzi - ale to, o čem sní, se stává skutečností.

Poškození v boji trvá ISCHTARu jen několik světelných let. Pronásledován loděmi Merlona Lantcora prchá Atlan na druhou planetu jménem Pwllheli, zelené slunce, kde se na dně oceánu skrývá ISCHTAR. Po přistání objeví povstalci malou osadu Maahků pod energetickým deštníkem, která poskytuje vhodné podmínky pro život.

Atlan a Ra zkoumají podvodní hrad, kde se jejich představy mění ve skutečnost. Mezitím se arkonidské lodě marně snaží zničit osadu Maahků. Všechny zbraňové paprsky a střely zmizí beze stopy těsně před štítem.

Když je ISCHTAR objeven, Atlan dokáže Lantcora přesvědčit, že je třeba nejprve porazit společného nepřítele v podobě Maahků. Společně s několika loděmi Lantcoru zaútočí na osadu ISCHTAR. Když se jedna loď pokusí vyslat výsadek, celá planeta zmizí. Hranice kolem jeho původní pozice brání arkonidské flotile v odchodu.

Poté, co se planeta znovu objeví, objeví Arkonidé v džungli stavby. Ty se ukázaly být opuštěným chrámem sekty Baalol. V budově potkají cizince jménem Braccho z gvehelského národa. Je také uvězněn na planetě, o níž zjistí, že je snem bytosti jménem Xqlltmach, která se realizuje v dimenzionální deformaci. Xqlltmach podvědomě touží po společnosti, a proto drží všechny kosmonauty.

Braccho ukáže Arkonidům, jak přepnout přechodové trysky, aby se warp rozpustil. Gvehellian po úspěšné akci dopraví Maahky do bezpečí, protože odmítá násilí. Po přetížení přechodových trysek není ISCHTAR schopen úniku, a tak je obsazen silami Lantcoru. Obě strany používají pouze úderné zbraně.

Lantcor nechá loď převézt na tajnou základnu ve Vayklonu. Tamní velitel, Loser Werlkron, chce Atana okamžitě popravit, ale Lantcor trvá na tom, že pro rozkazy z Arkonu přijde kurýr. Tento úkol přebírá Karmina da Arthamin. Mezitím však stojí na Atlanově straně a po návratu předstírá, že má rozkaz letět s ISCHTAREM na Arkon k povstalcům. Werlkron si vysílačkou vyžádal rozkazy od Arkona. Reakce, v níž Orbanashol III. nařídí okamžitou popravu, však přichází příliš pozdě na to, aby zabránila útěku ISCHTAR s Karminou Arthamin na palubě.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Träume_aus_fremder_Dimension« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)