Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 228
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 228
Název:Léčitel duší
(Die Seelenheiler)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 227 • chronologicky • AT 229 »
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Krystalický princ na Perpandronu - hledání šance pro živé mrtvé

Po útěku z Vayklonu se ISCHTAR ocitá v soustavě planety Perpandron. Atlan se od Fartuloona dozví, že je to hlavní svět Golteinských léčitelů. Když Atlanův otec spatří planetu, poprvé od svého probuzení zareaguje, a tak se Atlan rozhodne, že navzdory Fartuloonovým protestům nechá svého otce ošetřit u Golteinských léčitelů.

Křišťálový princ se svým otcem, Karminou Arthamin a Ra, přistane na Perpandronu na člunu a tvrdí, že jeho otec má vysoké postavení. Je však zaskočen vůdcem golteinských léčitelů Klemirem-Theronem, když je jeho otec umístěn odděleně od nich.

V noci se Atlan proplíží zařízením, aby našel svého otce. Všimne si, že golteinští léčitelé provádějí záhadné činnosti, které jako by potvrzovaly pověsti o jejich léčitelských aktivitách. Křišťálový princ je chycen a ochrnutý se vrací do své kajuty.

Druhý den Klemir-Theron prohlásí, že Atlanova otce nelze vyléčit. Golteinští léčitelé si však nárokují právo ponechat si pacienta ve své péči. Atlanova trojice musí opustit planetu. Arkonid však vyprovokuje blízkou srážku s jinou hvězdnou lodí a využije rozptýlení k nenápadnému přistání v džungli.

Atlan a Ra se vplíží do kanceláří, ale najdou jen náznak, že Gonozal byl přemístěn. Na lodi se Atlan, Ra a Karmina Arthamin potýkají s problémem, jak najít císaře na planetě.

Arkonid Galur Paro vyhledá Perpandrona, protože ho trápí neopodstatněné obavy. Při výletu do džungle se dostane do potíží s červem, který se zatvrzele usadil v zámku zapalování jeho kluzáku. Na lodi, kterou hlídá Karmina, zabije nebezpečnou domorodou skákající žábu. Když překoná své obavy, vrací se do Arkonu, kde mu v zažívacím traktu zjistí červy.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Seelenheiler« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)