Atlan 223 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 223
Název:Škola bojových potápěčů
(Schule der Kampftaucher)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 222 • chronologicky • AT 224 »
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Mise v metanovém pekle - Krystalický princ a bojoví potápěči na planetě Maahků

Na planetě Falgrohst Arkonidé s velkým rizikem cvičí elitní vojáky, bojové potápěče. Během mise na maahkské planetě Ormeck-Pan jsou čtyři bojoví potápěči zajati Maahky, což ohrožuje tajemství Fahlgrostu. Slunečník Olfkohr, velitel Fahlgrostu, zuří, když mu nejsou k dispozici žádné hvězdné lodě, když se arkonidská flotila shromažďuje k útoku na velkou maahkskou základnu Marlackskor. Olfkohr vyšle nouzové volání jednotkám flotily v okolí, aby ho podpořily.

CRYSALGIRA okamžitě odlétá na planetu, protože Fartuloon zná Olfkohr ze starých časů. Představí se jako vzkříšený císař Gonozal VII, ale vydává Atana za Zerkona. Bojový potápěč Frayn Porthor pozná křišťálového prince a je ochoten ho pro svou kariéru zabít.

Na Ormeck-Panu je vysazen malý oddíl, který tvoří Olfkohr, Fartuloon, Atlan a Porthor. Maahkové již vyklidili základnu v očekávání další masivní akce a vězni jsou úspěšně osvobozeni. Když se Porthor pokusí zabít Atlana, je zastřelen Olfkohrem, který už Atlan také dávno poznal. CRYSALGIRA vytáhne přeživší zprostřed bitvy.

Na Arkonu se Orbanaschol dozvídá, že CRYSALGIRA unikla jeho číhajícím jednotkám při zpátečním letu na Falgrohst a vzala s sebou na palubu bojové potápěče. Císař, znervózněný zvěstmi o Gonozalově znovuobjevení, je stále odhodlanější povolat Klinsanthora.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Schule_der_Kampftaucher« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
27.11.2021
1566 před NGL
28. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459545.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!