Atlan 222 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 222
Název:Ocelová křídla Orxhu
(Die stählernen Schwingen von Orxh)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Akon-Akon
« AT 221 • chronologicky • AT 223 »
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Objeví se muž považovaný za mrtvého - a svět míru se vzbouří

Poté, co se Gonozalovo oživení ukáže jako neúspěšné, chce ho Fartuloon stále využívat k představením. Na zkoušku je vysazen na planetě Xoaixo, odkud je stále možné ovlivňovat významné arkonské rodiny.

Majitel domu Ocelová křídla Orxh Thaher Gyat obdrží policejní hlášení, které nařizuje zatčení Gonozala, který se potuluje po pláži. Spolu se svým starým přítelem Zihatem Baluchem předčí policii a Gonozala pozná.

Když se císařův stav vysvětlí pokusem o manipulaci nebo mučením, Gyat podnítí vzpouru, kterou začnou obyvatelé jeho domu. Průvod několika tisíc Arkonidů do hlavního města na lidovou oslavu slouží jako rozptýlení předtím, než jsou sídlo vlády a ústředí rozhlasu zaskočeny.

Mezi Gyatovými muži je však i informátor POGIM Guma Tarthing, který varuje guvernéra Nandera Guntakala a unikne s ním tajnou chodbou. Pod Tarthingovým velením se dostanou na tajnou stanici v bažině. Mezi posádkou opět převládá Guntakal, který pošle Tarthinga s několika muži na člunu, aby Arkona varoval. Loď unikne pozemním zbraním, ale je napadena CRYSALGIROU a při úniku se dostane zpět na dostřel planetárních zbraní, které ji zničí.

Část rádiové zprávy ze stanice v bažinách pronikne dříve, než ji povstalci stihnou rušit. Fartuloon se proto rozhodne, že musí Gonozala z planety vyzvednout. Na hladinu se dostává pomocí člunu.

Mezitím komando ze stanice v bažinách pod vedením důstojníka Nathela Sunwara znovu dobylo sídlo vlády a uzavřelo ho ochrannou zástěnou. Zihat Baluch byl přitom zastřelen. Bojoví roboti obtěžují povstalce.

Fartuloon se Skargem pronikne ochrannou clonou a dokáže překvapit malé komando. Při tom se setkává s Thaher Gyat, kterou si pamatuje z dřívějších dob. Fartuloon unikne s Gonozalem na CRYSALGIRU, zatímco Gyat s několika věrnými unikne na malé vesmírné jachtě.

Špatně odhadne situaci a flotila 500 jednotek, která dorazí, zaútočí na sídlo vlády a zabije velení Nathel Sunwar. Aby toho nebylo málo, vypálí varovné výstřely na bažinu, kde se nachází maskovaná stanice, aby zapůsobila na povstalce.

Na Arkonu se Orbanashol III. účastní hry s mistrem zásobování Grothmynem, když se dozví o Gonozalově opětovném objevení. Rozhodne se přivolat legendu Klisanthora, zabijáka Magnora, který je považován za velmi nebezpečného.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_stählernen_Schwingen_von_Orxh« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!