Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 116
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 116
Název:Souboj pod dvojsluncem
(Duell unter der Doppelsonne)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2103
Já, Atlan, jsem poznal pravdu - a proto mám zemřít...
Hlavní postavy románu:

Atlan - Imperátor skrývá závažné podezření

Thomas Cardif – Loutka v lidské podobě

Reginald Bull a Allan D. Mercant – Vyjednávají za zády šéfa

Poručík Brazo Alkher – Jeho Space-Jet dostane plný zásah

Gucky - Také myšob umí plakat

Perry Rhodan – Zajatec Antiů

Je 20. říjen 2103, padesát dnů po dobytí Saosu, když se Atlan z qkonských archivů dozví, kde se nachází planeta Antiů. Je to šestá planeta Trakarat v soustavě Aptut.

O tři dny později míří osm tisíc terranských a deset tisíc arkonidských bojových lodí k hlavnímu světu Antiů. Atlan se vydává na palubu IRONDUKE, kde se potká s Thomasem Cardifem, ten stále hraje roli Perryho Rhodana a definitivně se z něj stává tyran. Mezitím tělo Terrance dosáhlo velikosti 2,38 metrů. Když Cardif začne dělat narážky na souboj mezi Rhodanem a Atlanem v muzeu na Venuši1), postřehne Atlan nesrovnalosti, což v něm vzbuzuje podezření. Začíná zpívat psycho-píseň, kterou vymyslel, když ještě byli nepřátelé, a zazpíval jí Rhodanovi na planetě Hellgate2). Nejpodstatnější je, že tato píseň sehrála důležitou roli, a jenom Rhodan jí zná. Domnělý Rhodan nereaguje a nerozumí, Atlan poznal, že jeho protějšek je ve skutečnosti Thomas Cardif. Rhodanův syn využívá jeho dočasné vyřazení z boje a prchá k Antiům, dřív než Atlan všem řekne pravdu. Terranci zaútočí na Trakarat a přinutí Antie a Cardifa vydat Perryho Rhodana, který je na planetě držen3). Při setkání Cardifa a Rhodana dojde k uvolnění buněčného aktivátoru z prsou podvodníka, který se poté zavěsí na Rhodana, na něhož byl buněční aktivátor nastaven4). Thomas Cardif zemře.

Perry Rhodan vysvětlí Atlanovi, že při přenosu jeho vědomí do Cardifa5) se podrobnosti jejich souboje na Venuši pozměnily. Výzkumy objasní, že Trakarat byl před 20.000 lety kolonizován Akonem. Když se u kolonistů projevily neobyčejné parapsychické schopnosti, zřekli se dalšího osídlení oběžnic a rozvíjeli deset tisíc let plán jak se chopit moci, z tohoto důvodu šířili svůj kult všude ve známé části Galaxie. Trakarat sloužil ke školení. Tím události kolem Thomase Cardifa a jeho boji o moc v Mléčné dráze končí.