Perry Rhodan 54 (Česká obálka) Perry Rhodan 54 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 54
Název:Rhodanův soupeř
(Der Zweikampf)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
Zajatec solární bezpečnostní služby odkrývá své tajné trumfy. Atlanovo druhé dobrodružství!
Hlavní postavy románu:

Atlan alias Olaf Peterson alias Hinrich Volkmar - Osamělý v čase

Perry Rhodan - Nejmocnější muž ve Sluneční soustavě

Marlis Gentner - Mladá studentka kosmobiologie s vyhraněným smyslem pro spravedlnost

Gunter Viesspahn - Venušský kolonista se špatným chováním

Gucky - Myšob pomáhá v pátrání na Venuši

Tombe Gmuna - Atlanův osobní strážce

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Souboj.

Od 10. května 2040 je Atlan1) po zadržení Solární kontrarozvědkou, pravidelně vyslíchán. Mimo výslechů pořádá Arkonidan, který stejně jako mnohokrát předtím musí ovládat své touhy po návratu domů, od 12. května přednášky na Vesmírné akademii. K tomu získá náklonnost k Venušance Marlis Genterové. Krátce poté, co DRUSUS následuje volání Perryho Rhodana o pomoc a 16. června odstartuje, konfrontuje Sluneční maršál Allan D. Mercant, velitel Solární kontrarozvědky, Atlana při dvacátém druhém výslechu s objevem, že roku 1970 pod jménem Olaf Peterson vylepšil zásobování energií agregátů kosmické lodi2). Atlan to sice přiznává, ale nadále nechce prozrazovat nic o svých dalších činnostech na Zemi nebo o svém aktivátoru buněk. Mercantovi je ale jasné, že Arkonidanovy jizvy na břiše po nějakém chirurgickém zákroku s tím souvisí, a že životně důležitý mikropřístroj musel v minulosti spolknout3), a že Atlan jednoznačně hrál významnou roli v událostech na Zemi. Po hovoru s Mercantem uprchne Arkonidan s pomocí psychozářiče, který mu Marlis Genterová opatřila poté, co jí slíbil, že na Arkonu nikdy o Zemi, Solární říši nebo Perrym Rhodanovi nic nevyzradí.

Atlan se probije ke své hlubokomořské kopuli, v níž má nespočetně kousků vzpomínek na svůj dlouhý pobyt na Zemi. To zahrnuje i setkání s Karlem Velikým4), princem Evženem5), Wallensteinem6), Kolumbem7), Richardem Lví Srdce8), Johankou z Arku9), Leonardem da Vincim10) a Abrahamem Lincolnem11).

Arkonidan přemůže syna severoněmeckého rolníka Hinricha Volkmara, který se chce vystěhovat na Venuši, a propůjčí si jeho identitu, mezitím, co pravý Volkmar usíná v podmořské kopuli. 13. července dosáhne vystěhovalecká loď GLORIA i s Atlanem Venuše. S podporou nevlastního bratra Marlis Genterové, Guntera Viesspahna se pokusí schovat ve světě džunglí, ale Rhodan, který Atlanovi přišel na stopu díky jeho venušské přítelkyni, ho pronásleduje s pomocí Guckyho a mutantů. V Muzeu Země ve venušském přístavu dává Pozemšťan Arkonidanovi najevo, že už dávno poznal, že je nesmrtelný. Dojde k souboji s obouručními broušenými meči, které Atlan používal jako gladiátor v římské aréně12), a zná je i z dob, kdy sloužil Hannibalovi13) a Leifu Eriksonovi14), na základě jeho zkušeností je tak výsledek souboje rozhodnut. Na poslední chvíli však ušetří Pozemšťanův život a zřekne se dalšího útěku. Místo toho Rhodanovi oznámí, že je starý více než deset tisíc let, a že robotský mozek na Venuši16) byl postaven pod jeho velením, a připojí se k Pozemšťanům.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál