Perry Rhodan 55 (Česká obálka) Perry Rhodan 55 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 55
Název:Overheadův stín
(Der Schatten des Overhead)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2040
Nejvyšší stupeň pohotovosti pro Solární flotilu - kosmický agent vysílá volání o pomoc...
Hlavní postavy románu:

Fellmer Lloyd - Hledá svého kolegu

Jim Markus - Kapitán lodi LOTUS

Kuri Oneré - Odvážná skokanská dívka

O-oftftu-O - Příslušník národa Volateranů

Gregor Tropnov - Overheadův stín

Nomo Jatuhin - Perry Rhodan věděl, proč tyto mutanty neposlal na Poutníka

12. července 2040 vyšle ultranaslouchač Ralph Sikeron z Volatu, druhé planety v soustavě Heperés, která je důležitým opěrným bodem Velkého impéria, kód »Tři údery zvonu« a signalizuje tím nejvyšší stupeň pohotovosti pro Solární říši. Mutant, který může vnímat uftrafekvenční vibrace a tím i také jazyk insektoidních domorodců Volateranů, je nasazen jako kosmický agent v planetárním hlavním městě Kuklónu, jemuž předsedá arkonidský administrátor Mansrin. Díky svým kosmickým agentům, kteří operují na planetách obydlených Arkonidany nebo Skokany, chce Perry Rhodan mít na očích činnost Regenta z Arkonu1) a Galaktických obchodníků.

Se stometrovým křižníkem LOTUS letí Fellmer Lloyd na Volat. Mutant zde vystupuje jako příslušník národa pocházejícího z Arkonidanů, Prebonů, a zjišťuje, že Sikeron byl mezitím zabit. Přítelkyně ultranaslouchače, mladá Skokanka Kuri Oneré, pošle Lloyda k Vševidoucí matce, královně Volateranů. Dva metry vysocí, mírumilovní domorodci z Volatu mají graciézní tělo s hnědočernou, místy zrohovatělou kůží. Velká hlava nese vyčnívající oči. Arkonidané a Skokani se s hmyzími bytostmi, které se zcela soustředí na rituály a duchovno, setkali s nezájmem. Vedle Volateranů Lloydovi pomáhají také bytosti ze světa Haspro a tři obří nosáči ze soustavy Gfirto. Hasproňané jsou geniální počtáři a mají fotografickou paměť, zatímco třínozí a tříramenní obří nosáči jsou šikovní obchodníci2).

Lloyd vyzkoumá, že hypno Gregor Tropnov a telepat Nomo Jatuhin, dva členové solárního Sboru mutantů, ze své tajné základny na Gefiru, planetě Velkého impéria3), na Volatu budují tajnou organizaci pro skokanský rod Uxladů. Tropnov je dřívejší sluha Clifforda Monternyho4) a také proto se mu začne říkat »Overheadův stín«. Tropnovův a Jatuhinův život, kterým je osmdesát osm a osmdesát dva let, dyl dosud prodlužován díky biologickým lékům. Buněčná sprcha na Poutníku jim byla Rhodanem odepřena pro jejich slabý charakter. To je naplňuje nenávistí, a proto si teď Tropnov chce buněčnou sprchu od Rhodana vynutit. Se svými hypno sílami se Overheadův stín stará o to, aby malá Lloydova armáda s podporou Kuri Oneré a Vševidoucí matkou, byla Skokany během krátké doby zničena. Lloyd bude v boji těžce poraněn. Podaří se mu ale o zradě obou mutantů podat zprávu na LOTUS a poté je Volaterany odveden do bezpečí.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál