Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 38
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 38
Název:Výpad na Arkon
(Vorstoß nach Arkon)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 1984
Čekali laskavé přivítání - jednalo se s nimi ale naopak...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel STARDUSTU a Administrátor Země

Reginald Bull - Rádce a přítel Perryho Rhodana

Crest a Thora - Po třinácti letech se opět vrátili domů

Tako Kakuta - Zničí záhon s květinami

Novaal - Bytost z planety Naat

Sergh - Arkonidský administrátor na Naatu

Ghorn - Serghův zástupce

10. května 1984 odstartuje Perry Rhodan, Reginald Bull, Thora a Crest s GANYMEDEM, bitevním křižníkem ukořistěným Skokanům na Goszulově planetě, k soustavě Arkonu. Plukovník Michael Freyt velí GANYMEDU, který disponuje strukturálním kompenzátorem, který znemožňuje určení polohy tranzice a je vybaven oběma fiktivními transmitery. Nově přimontovaná příď, která lodi nyní dává délku osm set čtyřicet metrů, přepravuje dvacet sedm třímístných stíhaček. Jako další pomocné čluny nese dvě třicet metrů dlouhé nadsvětelné diskovité lodě, které se označují jako gazely.

Na okraji kulovité hvězdokupy M 13 jsou Pozemšťané svědky nelítostného boje arkonidské kosmické lodě proti nehumanoidním, metan dýchajícím Motunerům a dozvěděli se, že planeta Motun byla před časem po vzpouře proti Velkému impériu bez milosti zničena1). Posádky arkonidských bojových křižníků jsou po třinácti letech, které uplynuly od odchodu Thory a Cresta, vyměněny za roboty a příslušníky koloniálních národů.

Periférie v centru M 13, kde leží soustava Arkon, jsou střeženy pěti tisíci platformamy vybavenými nejtěžšími děly. Ačkoli se Crest představí jeko vedoucí expedice Aetron, která startovala před jedenácti arkonskými lety, nutí Naat Novaal GANYMED s arkonidskou bojovou lodí k přistání na Naatu, páté planetě soustavy Arkonu. Naat má černou kůži, je tři metry vysoký a má dvě silné sloupovité nohy a nápadně dlouhé ruce. Jeho kulovitá hlava nese vpředu tři oči a široká ústa s tenkými rty. Když je GANYMEDU zakázán start díky silovým polím z kosmodromu v Naatralu, pronikne Rhodan a Bull s teleporterem Takem Kakutou do typického arkonidského trychtýřovitého paláce, sídla administrátora Naatu. Thora a Crest se od administrátora Sergha dozví, že rod Zoltralů, ke kterému sami přísluší, byl na Arkonu zbaven moci2), a že před šesti lety začala řídit Impérium ohromná pozitronika. V daleké minulosti byla po předběžném pozorování nainstalována automatika, která se měla aktivovat, jakmile letargie arkonidského národa dosáhne pro Impérium nebezpečného stupně3).