Gorr

(přesměrováno z: Goszulova planeta)
Astronomická data:
Další jména:Goszulova planeta
Měsíce:neznámé
Sluneční soustava:221 Tatlira
Vzdálenost od Slunce:1012 LY
Gravitace:jako na Zemi
Zdejší národy:
Gorrové neboli Goszulové

Goszulova planeta je druhou planetou systému Tatlira. Byla kolonizována Arkonidany, kteří planetě dali jméno Gorr a sami sebe nazvali Gorrové. Na základě zdejšího vlivů se jejich civilizace začínala vyvíjet zpět a Gorrové nakonec zapomněli na kosmické lety.

Když Skokan Goszul planetu objevil, rozhodl se dát planetě své jméno a z Goszulů udělat levnou pracovní sílu. Na hlavním kontinentu založili Goszul obchodní základnu pro Skokany. V okolí žijící Goszuly podrobil minimálnímu hypnoškolení, takže byli schopni rozvinout technologii parních strojů. Kromě toho se Skokani snažili převážně o urychlení zpětného vývoje zdejšího obyvatelstva.

V roce 1983 nechal Goszulův přítel Etztak na Goszulově planetě svolat konferenci. Podnětem pro ni byl obchodní vztah mezi Terranci a Ferrony, což představovalo provinění proti obchodnímu monopolu Skokanů. V průběhu konference ale neočekávaně propukla tajuplná nákaza, které u postižených způsobovala amnézii. Poté Skokani evakuovali planetu a byla zde na 50 let vyhlášena karanténa.

Aktuální data:
21.10.2021
1566 před NGL
32. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459508.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!