Motunerové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Motun
Známé obydlené planety:
Motun

Motunerové byli vysoce vyvinutým národem dýchačů metanu, který na okraji M 13 osídlil mnoho slunečních soustav. Byl to hrdý národ, cítil odpor proti humanoidním bytostem, a častokrát se vzpíral proti Arkonidanům.

Byli to nehumanoidní, beztvaré bytosti se světle a tmavě šedými pruhy. Jejich kosmické obleky byly z kůži podobného materiálu, který byl natažen na jistících kruzích z plexisklovité hmoty.

Historie

Motunerové se vyvinuli na planetě Motun, planetě s vysokotlakovou atmosférou. Ve své expanzivní fázi si Motunerové zřídili opěrné body na dalších planetách. Když byli podrobeni a včleněni do Velkého impéria Arkonidanů, disponovali už vysoce vyvinutou techniků. Jako kosmické lodě používali staré křižníky Arkonidanů a vlastní výrobky.

Na základě své averze vůči humanoidům a úsilí si se svými technickými možnostmi vybudovat nezávislou říši, se častokrát vzepřeli vůči nařízením z Arkonu.

10. května 1984, během Perry Rhodanova letu na Arkon, narazil GANYMED na kosmickou bitvu mezi loděmi Motunerů a robotských lodí Velkého impéria. Podařilo se jim zachránit zraněného Motunerana a před jeho smrtí se dozvědět více informací o pozadí boje.

Krátce před tím se Motunerové opět vzepřeli proti Arkonu. Protože v té době už Regent převzal kontrolu nad Arkonem a arkonidskou flotilou, nezůstalo povstání bez následků. Nad Motunem se objevila velká flotila robotských lodí a impulzními děly zničila povrch planety. Motunerové na ostatních světech vyslali své lodě do boje.

Předpokládá se, že se Regent problému s Motunery vypořádal s tradičním, arkonidským způsobem a civilizace Motunerů po 10. květnu 1984 přestala existovat.