Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Jatuhin, Nomo
hledat

Jatuhin, Nomo

(přesměrováno z: Nomo Jatuhin)
Informace o postavě:
Datum narození:1951
Místo narození:Japonsko, Asie, Země
Úmrtí:2040
Národ:Pozemšťané
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Mutant - telepat
Jatuhin, Nomo
Jatuhin, Nomo
© BTS
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 12: Tajemství času
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 56: Život po životě
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Nomo Jatuhin byl telepat a zakládající členu Sboru mutantů Perryho Rhodana.

Vzhled

Je štíhlý, má středně dlouhé černé vlasy a černé oči.

Charakteristika

Dal by se popsat jako ovlivnitelný, buřičský, zbabělý a bezcharakterní člověk. Potřebuje vůdce, kterému by mohl sloužit.

Životopis

Nono Jatuhin se narodil roku 1951 v Japonsku. Roku 1971 byl Reginaldem Bullem a Tako Kakutou odvezen do pouště Gobi a tam byl podroben hypnoškolení k určení jeho parapsychických schopností a připojil se k Třetí moci. Ačkoliv nebyl vynikajícím telepatem, stal se členem Sboru mutantů. Jako ostatní mutanti se účastnil výcviku na Venuši, ale pro jeho pomalejší rozvoj nebyl Rhodanem vybrán k druhé expedici do Vegy se STARDUSTEM II. Účastnil se ale menších akcí Sboru mutantů, například proti Overheadovi.

Po objevení Poutníka mu Perry Rhodan na základě jeho labilní povahy odepřel buněčnou sprchu. Dostalo se mu ale, stejně jako všem ostatním parapsychicky nadaným, kteří nedostali buněčnou sprchu, maximálně možného prodloužení života lékařskými přípravky. Ve stáří asi 89 let tedy zůstal díky tomuto biologickému prodloužení života relativně mladý.

Z roztrpčení, že mu byla společně s dalším mutantem, Gregorem Tropnovem, odepřena buněčná sprcha, zradí oba Perryho Rhodana. Roku 2040 on i Tropnov dezertují. Unesli Thoru na planetu Volat a naplánovali si, že prozradí Skokanům existenci a galaktickou pozici domněle zničené Země, aby poté mohli sami převzít Rhodanovu moc. Věřili, že tak dosáhnou nesmrtelnosti.

Mutant a ultranaslouchač Ralph Sikeron byl Perrym Rhodanem nasazen na průzkum Volatu. Byl ale objeven, ale před svou smrtí ještě stihl vyslat nouzový signál Tři údery zvonu. Po nasazení Fellmera Lloyda a objevení obou zrádců Tropnova i Jatuhina, došla k velkému zásahu. V jeho průběhu byl Jatuhin zajat Guckym a až do transportu na Terru jím byl držen na příkré, sto metrů vysoké skále, odkud nemohl uprchnout.

S vědomím, jaká hanba a trest ho potkají, využil Jatuhin tradici svých předků: byli to samurajové. Podle kodexu, který říkal, že není správné žít v hanbě, došel na okraj vrcholu a vrhl se vstříc smrti.