Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Volat
hledat
Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Sluneční soustava:Heperés
Vzdálenost od [[Země]]:4342 LY
Průměr:asi jako Mars
Gravitace:0.8 g
Zdejší národy:
Volaterané

Volat je druhá planeta v soustavě Heperés. Volat je vzdálen 4342 světelných let od Země a je to protektorát Velkého impéria. V roce 2040 zde vládl arkonský guvernér Mansrin, který byl podřízen Regentovi.

Planeta je podobná Zemi, je to obyvatelný svět s kyslíkovo-dusíkovou atmosférou a velkými oceány. Na základě relativní blízkosti k slunci je planetární klima tropicky horké. Známé kontinenty planety jsou z velké části pokryté hustou džunglí. V těchto džunglích žije výrazná fauna, které dominují převážně insektoidní druhy.

Insektoidní Volaterané jsou jediní známí inteligentní obyvatelé této planety. Vedle nich se tu usadili Arkonidané a Skokani, kteří v hlavním městě Kuklón provozují kosmodrom pro tranzitní obchod.

V roce 2040 zachytil lehký křižník LOTUS signál Tři údery zvonu od Ralpha Sikerona. Další vyšetřování tohoto incidentu Fellmerem Lloydem vedlo k tomu, že odpadličtí mutanti Gregor Tropnov a Nomo Jatuhin Sikerona po vyslání volání o pomoc zavraždili, aby tak chránili své plány. Bývalí mutanti Overheada se chtěli pomstít Perry Rhodanovi proto, že jim kvůli nedostatečné spolehlivosti odepřel buněčnou sprchu. Protože zamýšlejí předat Skokanům souřadnice Země, zaútočí proti nim nekompromisně terranský sbor mutantů. Tropnov je zastřelen, Jatuhin spáchá rituální sebevraždu.

Protože se Gucky a Perry Rhodan dopustí chyby, zjistí Regent, že Perry Rhodan ještě žije a Země nebyla zničena.