Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Monterny, Clifford
hledat

Monterny, Clifford

(přesměrováno z: Clifford Monterny)
Informace o postavě:
Přezdívka:Overhead
Datum narození:1945
Místo narození:Země
Úmrtí:1981
Národ:Pozemšťané
Popis:malý, trpěl nadváhou, hluboké, bystré oči, kulatá, holá hlava
Tituly:Mutant - hypnotizér, Mutant - sugestor, Mutant - telepat
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 25: Rhodanův soupeř
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 27: Pouta hypnózy
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Clifford Monterny, svými poddanými zvaný Overhead, byl jedním z nejnebezpečnějších nepřátel Perryho Rhodana v dobách Třetí moci.

Popis

Monternyho tělo bylo otylé a zavalité. Hlava byla bez vlasů a velice velká. Jeho oči ležely v hlubokých důlcích.

Charakteristika

Pozemšťan byl ve své době nejmocnější telepat, hypno a sugestor v jedné osobě. Pro své vynikající schopnosti se jinak velmi inteligentní a zámožný fyzik považoval za druh výše vyvinutého člověka a záviděl úspěch Perrymu Rhodanovi, jež měl se svou Třetí mocí. Sám chtěl vládnout Zemi.

Životopis

Monterny se narodil roku 1945. Jeho otec Clifford Monterny starší byl svědkem zkoušky výbuchu první atomové bomby v Alamogordu. K tomu byl ozářen ještě v roce 1944 při nehodě v reaktoru. Na základě změn v genetickém kódu se u jeho syna vyvinuly parapsychické schopnosti. Jako jeho otec studoval původně i Clifford fyziku a zajímal se o přírodní vědy. Když mu bylo třicet pět let, bylo jeho telepatické nadáni zcela vyvinuto.

Overheadův sbor mutantů

Monterny dával dohromady jednotku mutantů, stejně jako to dělal Perry Rhodan před lety. Jediným, ale zato zásadním rozdílem mezi ním a Perrym byl fakt, že se Monterny nikoho neptal, zda-li s ním chce spolupracovat nebo ne. Použil svou hypnotickou sílu a mutanty k sobě připoutával. Overhead neměl Perryho Rhodana rád, protže byl úspěšný a záviděl mu jeho moc.

Své lidi měl stále pod kontrolou, ať se od něj pohybovali jakkoliv daleko. Ti mu říkali Overhead, protože nikdo, až na Freda McMurraye, nikdy neviděl jeho tvář.

Za pět let shromáždil tolik mutantů, že mohl poprvé udeřit. Jeho dílem byl také výbuch montážní haly a zmizení tří křižníků v Terranii. Dále připravil General Cosmic Company o čtyři miliardy dolarů, protože zhypnotizoval Homera G. Adamse a donutil ho k obchodu, který vůbec neexistoval. Tím a dalšími útoky se mu téměř podařilo přivést General Cosmic Company ke krachu.

Poručil Freddymu McMurrayovi, aby unesl Cresta da Zoltral. Chtěl ho získat do svých služeb, Crestův arkonidský mozek však odolal jeho hypnóze. Později unesl majora Nyssena, ale ten s Crestem vyrobil z neutronového zářiče bombu, a nechali Overheadovu základnu v Japonsku vybuchnout. Oběma se předtím podařilo utéct do bezpečí.

Overheadovi se však také podařilo uprchnout a začal shánět nové mutanty. Zbudoval si novou ozbrojenou základnu v horách v Utahu. Perry se k němu dostal, ale znovu utekl v ukradeném křižníku na Mars, kde schovával svého nejstašnějšího mutanta, Ivana Ivanoviče Gorašina. Julian Tifflor se ho snažil dopadnout, ale on ho i s posádkou zhypnotizoval a přinutil je k útoku na STARDUST II, tím pro sebe získal drahocený čas.

Monternymu se poté podařilo ovlivnit majora Deringhouse i celou posádku GOOD HOPE VII. Poslal Ivana Ivanoviče Gorašina a Deringhouse k Terranii, kde měli za úkol pro výstrahu zabít několik lidí. Když se je Perry Rhodan se STARDUSTEM II snažil marně zatknout, znovu utekli.

Gucky se tedy teleportoval na jejich loď a osvědčenou metodou vyřadil GOOD HOPE VII z provozu. Když se to Overhead dozvěděl, uprchl s ukradenou stíhačkou Z-35 a ukryl se na asteroidu poblíž Marsu. Nakonec se však prozradil myšlenkou na krásy vesmíru a sněním o tom, že chtěl vždy mít svou vlastní planetu. Poprvé po dlouhé době znovu uvažoval jako člověk. Taťána Michajlovna zachytila jeho myšlenky, ale Overhead znovu uprchl.

Při startu jeho stíhačka vybuchla nad asteroidem a zřítila se na něj, tím se mu tedy jeho nová »vlastní planeta« stala navždy hrobem.

Ještě před smrtí přikázal svému mutantovi Jeanu Pierru Mouseletovi, aby vyslal do vesmíru prosbu o pomoc. Tuto zprávu však zachytili Skokani - Galaktičtí obchodníci, které tak upozornil na existenci Země.

Po osvobození z jeho vlivu dostali Overhadovi mutanti možnost vstoupit do Sboru mutantů Třetí moci. Konkrétně byli jako hlavní noví členové uváděni Ivan Ivanovič Gorašin, Taťána Michajlovna a Gregor Tropnov.

Další mutanti

Dalším mutantem patřícím k Overheadovi byl telepat a slabý hypno Elmer Bradley.

Roku 1961 narozená temporální dělička Anastasia Sumnina se rovněž ocitla ve službách Overheada. Byla však následně pokládána za nezvěstnou a její osud je tedy neobjasněn.

Tři další mutanti z Overheadova sboru obdrželi buněčnou sprchu; zemřeli však roku 2047 při útoku Sboru mutantů na Chrám Tekteronii na Tregu.

Známí mutanti pod Overhadovým vlivem

Rendezvous se smrtí

V neznámé době byl Monterny unesen pověřenci Mistrů ostrovů, kteří udělali jeho kopii a později byl stvořen jeho Duplo. Toho Perry Rhodan potkal roku 2421. V rámci dlouhodobého programu Mistrů ostrovů byl Perry Rhodan nalákán na tajnou planetu a zde byl konfrontován s Overheadovým Duplem. Po Monternyho smrti se ukázalo, že mužem v pozadí byl Thomas Cardif. Když chtěl zabít Rhodana, byl Cardif - tedy jeho Duplo - zastřelen Mory Abro-Rhodanovou. Osvobodila pak Rhodana a zničila multiduplikátory a zbývající šablony.

Snový vesmír

V roce 351 NGL se ukáže, že Monternyho vědomí nezemřelo, ale dostalo se do jiného universa, které cizí bytosti vytvářely ve svých snech. Overhead se pokusil realizovat snový vesmír a tak zničit Mléčnou dráhu. Jeho plány však byly překaženy mutanty Torstenem D. Bullem, Possem Feinlackem a Sally O. Headovou, a když sen cizích bytostí skončil, zmizelo navždy pravděpodobně i Monternyho vědomí.