Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 25
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 25
Název:Rhodanův soupeř
(Der Overhead)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1962
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1981
Jeho moc je neomezená – každého dostane do své moci…
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pán Třetí moci

Plukovník Freyt - Zástupce Perryho na Zemi

Reginald Bull - Ministr bezpečnosti Třetí moci

Clifford Monterny - Jeho lidé mu říkají »Overhead«

Elmer Bradley - Sympatický mladý muž

Homer G. Adams - I finanční génius udělá chybu

Mr. Raleigh - O ničem neví

Tako Kakuta - Dostane se pod cizí vliv

Kapitán Farina - Zachránce v nejvyšší nouzi

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Overhead.

Uprostřed července 1981 bude na reaktor v Terranii spáchán útok, kterým dochází k neobvyklé řetězové reakci. Deset lidí bylo zabito a byly ukradeny tři nové stíhačky1). Několik dní poté bude unesen vědec a ukradeny pohonné jednotky. Kromě toho mladý telepat a hypno Elmer Bradley přiměje Homera G. Adamse k obchodu, který General Cosmic Company připraví o miliardy dolarů.

Původce těchto útoků je Clifford Monterny, velmi silný telepat, který od roku 1976 vybudoval vlastní sbor mutantů. Členy tohoto sboru kontroluje svými extrémně velkými hypnotickými schopnostmi. Monternyho první obětí se stal 18. července 1976 tehdy patnáctiletý teleporter Fred McMurray, jehož otec rok před narozením svého syna utrpěl nehodu v reaktoru. V červenci 1981 začíná svými lidmi nazývaný hypno OVERHEAD svůj boj proti Perrymu Rhodanovi, kterého pro jeho úspěch nenávidí.

Tako Kakuta spolu s Rasem Čubajem a telepaty Johnem Marshallem, Betty Toufryovou, Iši Matsu a Nomo Jatuhinem, kteří mají chránit teritorium Třetí moci před cizím teleporterem, se dočasne dostanou pod Monternyho neodolatelný hypnotický vliv. Z památky na teleportační skok, který Kakuta pod Overheadovým vlivem vykoná, se dá vyčíst, že vznik nepřátelských operací je v japonském městě Osaka. Když 2. srpna nechá Overhead Arkonidana Cresta unést McMurrayem, zaútočí Rhodanovi muži na Monternyho základnu. Overhead zažehne ve svém domě neutronovou bombu, obětuje tím své vlastní lidi a uprchne nepoznaný.