Perry Rhodan 8 (Česká obálka) Perry Rhodan 8 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 8
Název:Základna na Venuši
(Die Venusbasis)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1972
Dosáhli Venuše a narazili na tajemství, které je starší než lidstvo...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velitel GOOD HOPE a šéf Třetí moci

Reginald Bull, nazývaný Bully - Rhodanův nejlepší přítel a pravá ruka

Crest a Thora - Jediní přeživší z expedice Arkonidského impéria

Tako Kakuta - Zástupce šéfa Sboru mutantů Třetí moci

Anne Sloaneová - Mladá dívka, která ovládá telekinezi

Michael Freyt, Conrad Deringhouse a Rod Nyssen - Tři kosmonauti U.S. Space Force; Letí s GREYHOUNDEM k Měsíci a dospějí k Venuši

Velitel - Už 10.000 let plní své povinnosti, aniž by byl unavený

Na cestě k Venuši GOOD HOPE potká poblíž Měsíce GREYHOUND, raketu třídy Stardust, s podplukovníkem Michaelem Freytem1), poručíkem Conradem Deringhausem, kapitánem Rodem Nyssenem1) a majorem Williamem Sheldonem, kteří přiletěli k družici Země, aby zde zachránili technické přístroje z vraku arkonidského křižníku. Při přistání GREYHOUND narazí na měsíční povrch a Sheldon přijde o život. Trosečníky vezme GOOD HOPE na palubu.

Zaměřovací gravitační pole přinutí GOOD HOPE při příletu na Venuši k přistání. Rhodan se svými druhy objeví tuleňům podobné, polointeligentní obyvatele druhé planety, musí se probojovat pět set kilometrů džunglí, obydlenou pravěkými monstry, k počátku naváděcího paprsku, a objeví tam nakonec zapomenutou arkonidskou základnu2). Crest vysvětluje, že kromě ústředního mozku na Arkonu je tato pozitronika v horské pevnosti zatím největší, kterou poznal. Pozitronický mozek oznámí, že arkonidští kolonisté se před deseti tisíci lety usadili mezi americkým a evropsko-africkým kontinentem, kde ležela Atlantis3). Zánikem Atlantidy byla kolonie na Zemi zničena4). Po mentální analýze akceptuje robotský mozek Perryho Rhodana jako nového velitele základny.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál