GREYHOUND

GREYHOUND je sesterská loď STARDUSTU.

Raketa třídy STARDUST byla v květnu 1972 vyslána západním blokem na Měsíc s úkolem, aby ve zničených troskách AETRONU pátrala po zužitkovatelném materiálu a přístrojích. Tím by pak mohli překonat vědomosti a převahu Třetí moci.

Posádka byla tvořena dvěma piloty, podplukovníkem Michaelem Freytem, poručíkem Conradem Deringhousem, zbraňovým důstojníkem kapitánem Rodem Nyssenem a záchranným specialistou majorem Williamem Sheldonem, který měl právě na starosti záchranu arkonidských přístrojů.

GREYHOUND se však dostala do problémů při manuálním přistávání na měsíčním povrchu a loď havarovala. Na základě proraženého vnějšího pláště a velkým trhlinám v kosmickém obleku způsobeným havárií, William Sheldon umírá.

Když uvidí GOOD HOPE, pokládá posádka loď za Individuální metamorfy a začne na ní střílet, v protiútoku zničí GREYHOUND Thora střelbou z dezintegrátorů.

Tři zbylí členové posádky jsou přivedeni na palubu GOOD HOPE a Perry Rhodan si je vyžádá jako nápravu toho činu. Když vláda Západního bloku souhlasí a nechá posádce dvě hodiny na rozmyšlenou, přidává se Freyt, Deringhouse a Nyssen ke Třetí moci.

Není známo, jestli byly trosky GREYHOUNDU uschovány, nebo zlikvidovány.

Aktuální data:
2.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459428.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!