Perry Rhodan 297 (Česká obálka) Perry Rhodan 297 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 297
Název:Superpevnost Tamanium
(Superfestung Tamanium)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2406
Faktor I dává rozkaz: časový zločin má vymazat Terrance
Hlavní postavy románu:

Trinar-Molat - muž, který má otočit kolem galaktických dějin

Hakolin - velitel tefrodské bitevní lodě

Perry Rhodan, Atlan a Grek-1 - jejich jednotky zaútočí na nedobytnou pevnost

Gucky a Baar Lun - myšob a Modula učiní zvláštní objev

Mines Horan - kapitán USO a objevitel centrálního systému Mistrů ostrovů

Omar Hawk - nadporučík speciálního sboru Galaktické kontrarozvědky

Faktor I nařídí Trinar-Molatovi, Faktoru II Mistrů ostrovů, aby ze Země vycházející hrozbu odstranil pomocí časového paradoxu. Kosmická loď Tefrodů má 10. června 1971 zničit na pozemský Měsíc se zřítivší křižník Arkonidanů, dříve než Perry Rhodan loď objeví1). Trinar-Molat, jeden ze třinácti vědců a admirálů, kteří před 20‘000 lety na Tamaniu, druhé planetě bleděžlutého slunce Luum, společně se svým neznámým velitelem, odstranil lemurskou vládu2), která během osmi tisíciletí vybudovala v Andromedě mohutnou moc, se snaží v rozhovoru marně přesvědčit Faktora I, aby odhalil svou identitu. V Tamaniu sídlící Molat se pomocí časového transmiteru přesune o 435 let do minulosti a odlétá s lodí do systému Tefa3). Odtamtud vyšle tisíc metrů velkou bitevní loď RAWTHOR do Mléčné dráhy. Tefrodská loď se ale ve Sluneční soustavě objeví příliš brzy, a velitel Hakolin vydá rozkaz zkoumat jeho vnitřní planety. V atmosféře Venuše je RAWTHOR zachycena arkonidskou pevností4) tažným paprskem a zničena.

Mezitím vyjednávají vůdčí špičky Terranců a Maahků na Lamaaru, čtvrté planetě bílého slunce Urhag, o využití kosmických nádraží. Planeta byla Perry Rhodanem vybrána, protože zde existovala stanice bývalého hnutí odporu proti Mistrům ostrovů, pomocí jejichž fantomových projektorů chce Velký administrátor zastrašit Maahky, kteří naléhají po pádu Multidonu na okamžité stažení Terranců. Když druhého dne překvapivě vybuchne nad Lamaarem atomová bomba, objeví Gucky, že roboti probudili v hibernaci spící lamaarskou civilizaci a přiměli je zaútočit na cizince. Mutanti nebezpečí rychle zažehnají a Maahkové podepíšou smlouvu, která obě zbylá kosmická nádraží přenechá Terrancům.

Kapitán Mines Horan s korvetou IK-USO-42 náhodou narazí ve vedlejším ramenu Andromedy na systém Luum a pozná okamžitě centrální svět Mistrů ostrovů. Korveta je sice zničena, její posádka se ale zachrání se třemi mini-space-jety. Se čtyřmi tisíci loděmi a deseti tisíci jednotkami Maahků odstartuje Rhodan okamžitě k systému Luum. Terranci a Maahkové se ale marně snaží těžce ozbrojenou planetu Tamanium dobýt, protože je chráněna poloprostorovým polem a antipsí-štítem a disponuje nejtěžšími protipólovými děly. Antirematerializační pole zabraňuje materializaci terranských transformačních bomb. Trinar Molat nasadí proti útočníkům čas zpomalující pole a mikroroboty, kteří jsou přenášeni do terranských lodí. Terranci a jejich spojenci sice útoku odolají, nedosáhnou ale žádného úspěchu.

Gucky a Baar Lun, kteří se svým moskyto-jetem spustí v oblasti působení protipólového děla lineární manévr, jsou vrženi do neznámého kosmického sektoru. Tam objeví 30 kilometrů veliký kulový útvar, v jehož vnitřku se nachází cizorodý, spící humanoid.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál