Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 296
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 296
Název:Paní hvězd
(Die Herrin der Sterne)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2405 / 2406
Zachrání krásnou ženu z nesnází – a dozví se o vzpouře zvířat
Hlavní postavy románu:

Mirona Thetin - žena, která dokáže zamotat mužům hlavu

Seržant Dowen Konnery a desátník Sid Goldstein - členové posádky vlajkové lodi USO

Atlan - Lordadmirál se zamiluje do vládkyně hvězdné říše

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Hine Luper a Walter Enne - dva důchodci

Poblíž planety Multidon zachrání kapitán Hagarthy, seržant Dowen Konnery a desátník Sid Goldstein 24. prosince 2405 Tefrodku Mironu Thetin se space-jetem IMPERÁTORA z dvacet pět metrů dlouhé, poškozené kosmické lodě. Žena, jejíž vědomí je chráněno antipsionickým blokem a jejíž neobyčejná krása Atlana okamžitě zdolá, se představí jako Vysoká Tamratka systému Sulvy, jako absolutní panovnice nad devíti miliardami Tefrodů, kteří obývají pět ze sedmi planet její malé říše1). Mirona Thetin tvrdí, že jí Proht-Meyhet unesl na Multidon, aby jí nahradil duplikantkou. Ačkoliv zdůrazňuje, že kvůli nejnovějších událostí jako Tefrodka nemá pro Terrance žádné sympatie, ale že také není žádným přívržencem Mistrů ostrovů, chce být okamžitě převezena k Velkému administrátorovi Solárního impéria, protože má informace, které jsou pro obyvatele Země mimořádně důležité. Na palubě CRESTU III vypravuje Tefrodka 28. prosince, že Faktor III nechal na Zemi nainstalovat psychologický popudlivý vysílač, který živé tvory pomocí změny jejich mozků změní ve zběsilé vrahy. Protože rychlost přeměny závisí na inteligenčním stupni organizmu, je hmyz změněn během několika hodin lidé ale až po více než deseti dnech. Perry Rhodan vyšle okamžitě pět křižníků k Mléčné dráze. Protože Mirona Thetin Rhodana ale energicky upozorňuje na to, že jen s její pomocí může být na Zemi odhalen agent Mistrů ostrovů, vyrazí Atlan společně s Tefrodkou 2. ledna 2406 s křižníkem EL-KAHIRA k Zemi.

6. ledna dorazí Arkonidan na Zemi, kde byl uz Reginald Bull mezitím nucen použít proti agresivní fauně násilné prostředky. Dravé bestie musí být zabíjení po stovkách. Ochranné štíty chrání větší města Terry. Ale teprve když jsou lidé postiženi amokovým zářením podaří se s podporou Mirony Thetin nalézt v Serene Haven agenta Mistrů ostrovů Edmontona Franka Dorana. Ten přijde o život při rvačce s Dowenem Konnerym2), ale podle jeho podkladů je objeveno 279 ostatních agentů. Čtyřicet z nich je zabito, ostatní prozradí pod tlakem, kde jsou amokové vysílače ukryté. Šest dnů po Atlanově příletu je nebezpečí konečně odstraněno3).

17. ledna přiveze CREST a IMPERÁTOR Mironu Thetin k planetě Thetus, hlavnímu světu systému Sulvy, jejíž obyvatelstvo panovnici nadšeně uvítá4).