Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Hellgate
hledat
Astronomická data:
Soustava:ZW-2536-K957
Vzdálenost od [[Slunce]]:12‘348 LY
Atmosféra:žádná
Gravitace:1g
Průměrná teplota:143°C
Obyvatelé planety:
Pozemšťané
Hellgate
Hellgate
© BTS

Hellgate je jediná planeta hvězdy ZW-2536-K957. Své jméno planeta dostala kvůli extrémně pekelným podmínkám na povrchu. Planeta nemá žádnou atmosféru. Její povrch je tvořen písečnými a prachovými poutěmi. Kvůli velké blízkosti ke slunci klesá teplota na povrchu Hellgate zřídka kdy pod 100°C.

Planeta se nachází v blízkosti mocenské oblasti Velkého impéria a je vzdálena 12‘348 světelných let od Sluneční soustavy. Ve vzdálenosti 81 světelných let se nachází Revnurova hvězda. V té soustavě se nachází Arasy obývaná planeta Tolimon.

Historie

Díky poloze poblíž hranice Velkého impéria byla na této planetě zřízena základna Terranců. Uvnitř základny panuje pro lidi optimální klima. Kopule slouží také ke sběru dat, zpráv a informací, které pocházejí od terranských agentů uvnitř arkonského impéria.

V roce 2040 zde po nepodařeném útěku Atlana z Terry dojde k souboji mezi ním a Perry Rhodanem. Během boje se Arkonidan pokusí Perryho Rhodan pomocí psychologicky vedeného souboje ve formě veršů o vodě připravit o rozum. Úhlavním nepřátelům, kteří se mezitím kvůli stoupajícímu vedru a nedostatku vody nacházejí téměř v deliriu a na konci svých sil, se podaří dostat do ochranné kopule s posledními silami, v poslední minutě, než selžou jejich ochranné obleky.

Perry Rhodan dorazí k základně o několik metrů před Atlanem. Ten rezignuje, protože Rhodan v kopuli může nalézt prostředky, aby přivolal pomoc a Atlana zajmul. Rhodan je ale příliš zesláblý, aby otevřel bránu kopule. Se selhávajícím hlasem zavolá Atlana na pomoc. Poté co se ten k bráně připlazí, podaří se jim spojenými silami otevřít bránu.

Později zavolá Rhodan, jak se očekávalo, o pomoc, a Atlan je transportován zpět na Terru.

Perry rhodan zůstane na Hellgate, aby mohl zůstat ve spojení s mutanty Laury Martenovou a Johnem Marshallem, kteří jsou v akci na Tolimonu.