Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Epetran da Ragnaari
hledat
Informace o postavě:
Narození:24. července 4093 př. n. l.
Úmrtí:20. srpna 3909 př. n. l.
Národ:Arkonidané
Titul:Ka'Marentis
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 86: Klíč k moci
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 125: Zachránce Impéria
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Epetran da Ragnaari byl geniální vědec a badatel v době posledního rozkvětu Tai Ark'Tussan.

Narodil se 24. července 4093 př. n. l. (7. Prago Hara 13‘823 da Ark) a zemřel 20. srpna 3909 př. n. l. (přibližně 13‘978 da Ark), údajně při explozi. Za vlády imperátora Tutmora VI. byl Ka'Marentisem Tai Ark'Tussan. Vedle aktivovaného extramyslu měl také paranormální nadání – údajně byl hypno.

Životopis

Robot Regent

Epetran měl rozhodující slovo při stavbě Regenta z Arkonu a byl také vynálezcem mnohých vylepšení a novinek pro Impérium, zvláště pak v oblasti transiční techniky.

Roku 3917 př. n. l. se setkal s terranskou expedicí, která v rámci Operace zoufalství cestovala do minulosti s pomocí ukradeného akonského časoměniče (Epotron), aby roku 2106 vyřadila za pomoci časované bomby Regenta.

Když Epetran díky parapsychickému výslechu Perryho Rhodana a Atlana získá informace o vývoji v budoucnosti, rozhodne se odstranit časovanou bombu a nainstaluje v Bezpečnostní pojistce A-1 Bezpečnostní zapojení Senekha a Katastrofický program Epethus. Dále naprogramuje zmatenostní zapojení – to mělo zabránit, aby roboti nebo Regent sám nezaútočil na Imperátora.

Tímto způsobem uzavřel časovou smyčku, která vznikla kvůli terranské expedici do minulosti.

Kvůli potížím muselo terranské komando rychle uprchnout z Regenta. Přesto se ale plán Epetrana a krátkodobě úřadujícího Imperátora Minterola I. podařil, a Atlan jím byl vystřídán.

Velký národ

Kromě toho byl Epetran na stopě Velkého národa, předků Arkonidanů. Během jedné expedice do kulovité hvězdokupy Omega Centauri v roce 13‘973 da Ark nalezl na Acharru Krish'una Nevuse Mercova-Bana, Vysokého Tamrata Lemurů a Maranothara Velkého Tamania. Krish'una unesl a zkoumal.

Let do kulové hvězdokupy se zdařil jen díky tomu, že Epetran vynalezl nový pohon. Záznamy o skokové technice získal při parapsychickém výslechu z myšlenek Atlana da Gonozal. Prototyp se tedy zakládal na údajích lodi ARKON II z roku 2106.

Epetranův archiv

Epetran věděl, že zničením Regenta by byly zničeny i všechny oficiální záznamy Impéria. Jelikož si dovedl představit následky pro arkonidskou říši, vybudoval tzv. Epetranův archiv.

V podzemní základně na Arkonu I vznikla databáze záložních kopií dat a veškeré dokumentace, která byla uložena v Regentovi. Tam vynalézal a žil jeden z nejgeniálnějších vědců všech dob až do své smrti. Jeho závěť, jejíž odkaz se předával z generace na generaci, a obsahoval i odkazy na Velký starý národ a Planetu věčného života, Zhygor a ID, vzal na vědomí také Arkonidan Crest da Zoltral a s AETRONem se vydal na expedici do galaktické Westside. Tam se svou lodí ztroskotal na pozemském Měsíci.