Ermigoa Merota

Informace o postavě:
Další jména:Shurya Atorem
Datum narození:kolem roku 25.000 před Kristem
Místo narození:Tamanium
Úmrtí:23. května 3460, Gercksvira
Národ:Lemurové
Popis:typická Lemurka; velice krásná; vlídná
Ermigoa Merota
Ermigoa Merota
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 683: Dívka z Lemurie
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1573: Pohled do času
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Ermigoa Merota je dcera Ermie a Selarona Merota, nevlastní sestra Mirony Thetin. Lemurka se narodila kolem roku 25.000 před Kristem (datum je silně nejisté) na Tamaniu, několik dní před Mironou Thetin.

Ermigoa byla typická Lemurka a byla popisována jako velice krásná a vlídná. V době své izolace na Peschnathu ale u ní nastupila duševní labilnost.

Ve věku 28 let dostala od svého otce aktivátor buněk. Po smrti Agaji Thetin uprchla se svým otcem před zásahem Mirony Thetin pomocí časového transmiteru Lemuria (Vario) do časů lemursko-halutské války. Selaron a Ermigoa tam v utajení ovlivňovali lemurské dějiny.

Během války vystupovala jako Shurya Atorem, dcera lemurského šéfvědce a vysokého Tamrata Noral Atorema, což bylo přestrojení jejího otce Selarona Merota.

Když se v roce 50.025 před Kristem lemurská flotila tvořená 22.000 loděmi ztratila při přesunu ze slunečního pětiúhelníku Nysoor (Gercksvira) do Tanta III (Kahalo), byla Selaronem Merotou poslána na Gercksvira, aby tam případ prozkoumala.

Mnohem později, v roce 42.125 před Kristem, se Selaron a Ermigoa pokusili použít časovou stanici Regnal-Ortona, Faktora VII Mistrů ostrovů, v poušti Yssods na Traversanu. Když poté byli Hvězdným lanem zapojeným do stand-by módu vrženi do minulosti, podařilo se jim zastavit cestu až díky časoběžci Takererů, který ručně aktivoval návratový program, protože automatika byla poškozená. Po svém návratu zahalí časovou stanici do slabého labilního pole, které pracuje na základě modifikovaného nulového pole, podobně jako antitemporální slapové pole. Tím stanici odklidili na 47.000 let ze standartního vesmíru.

V roce 6050 před Kristem se Ermigoa v systému Gercksvira setkala s Tefrodem Kalago na palubě polapené lodi SAMUR.

Ermigoa žila v roce 3460 na planetě Peschnath v soustavě slunečního transmiteru Gercksvira sama s několika duplikanty, které si vytvořila pomocí multiduplikátoru postaveného jejím otcem. Byla také známa jako Strašidlo z Peschnathu.

Ermigoa, stejně jako i Mirona Thetin, velice přitahovala Arkonidana Atlana, a 23. května 3460 mu zemřela v náručí, po té, co v návalu duševní slabosti zničila svůj buněčný aktivátor.

Aktuální data:
25.9.2021
1566 před NGL
10. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459482.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!