Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 95
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 95
Název:Nebe bez hvězd
(Himmel ohne Sterne)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1997
Čas děje: 2044
Následují volání duchovní bytosti z planety Poutník - a dostanou se do nicoty mezi Mléčnou dráhou...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

ID (Ten nebo To) - Podivuhodná bytost z planety Poutník

Gucky - Myšob vidí svého dvojníka

Reginald Bull - Nejlepší přítel Perryho Rhodana

Plukovník Baldur Sikermann - Velitel lodi DRUSUS

Wuriu Sengu - Zírač Sboru mutantů

Nex, Regoon, Laar a Gorat - Přední vědci z Barkonu, planety bez slunce

Když DRUSUS a pět terranských dopravních lodí se sto tisíci někdejších spáčů dorazí na Arkon III, zavolá telepaticky Nesmrtelný Perryho Rhodana na Poutníka1). Harno zůstane na Zemi, aby maršálu Freytovi stále sděloval místo pobytu Administrátora2).

Z Poutníka přenese ID Rhodana, Guckyho a Wuria Sengua s dálkově řízenou kosmickou lodí k planetě Barkon3), kterou přepadli Neviditelní. Je vychladlá a ztratila svou atmosféru. Přítomnost Neviditelných, jejichž myšlenkové impulsy nemůže Gucky rozluštit, vyvolávají u Rhodana a jeho průvodců bolesti hlavy. Když cizinci zaůtočí, poznají Pozemšťané a Myšob, že jsou jejich obrysy znatelné, když do nich střelí paprskovou zbraní.

Barkonidané se nacházejí v umělém hlubokém spánku. Nex a Regoon3) se ale probudí a oznámí Rhodanovi, Senguovi a Guckymu, že Neviditelní přišli padesát let po odchodu z Barkonu3), když bylo energetické záření slunce sabotováno. Aby unikli nebezpečí, odebrali se obyvatelé Barkonu do hlubokého spánku. Rhodan, Gucky a Sengu zaženou Neviditelné, kteří přišli z intergalaktického prostoru, a Barkon se čtyřmi rovněž neviditelnými, ale zřejmě torpédovitými, kolem sto metrů dlouhými loděmi opustili4). Tři návštěvníci tím zajistili budoucnost Barkonidanů, kteří svou planetu nyní zase ohřívají5).

Po třech dnech se Rhodan, Sengu a Gucky vrací zase zpět. Všichni mutanti a další Rhodanovi schopní spolupracovníci tam obdrží novou buněčnou sprchu. Když se Rhodan zeptá ID na Neviditelné, odpoví Nesmrtelný, že mu vděčí za to, co dnes udělal6).