Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 135
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 135
Název:Strážce pustiny
(Wächter in der Einsamkeit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Posbiové
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2113
Patrola objeví novou planetu - ale nikdo jim nechce věřit...
Hlavní postavy románu:

Major Glenn Henderson - velitel měřící stanice v interkosmu

Kapitán Morath - objeví novou planetu - ale nechtějí mu věřit

Perry Rhodan - administrátor se vydává za »prostředníka«

Harno - tajemná energetická bytost se znovu objevuje

Reginald Bull a Gucky - dva soupeři

Helos z Las-Tooru - rozumný Akonan

S gazelou padesát tisíc světelných let hluboko v intergalaktickém prázdnotě ležící stanice M-S-13 objeví kapitán Morath, poručík Miller, kadet Paechler a seržanti Mollner a Rennee driftující planetu, na které Posbiové vybudovali stanici, ale dále jí už neužívají.

O něco později se u M-S-13 objeví THEODERICH. Posíleni třiceti Antii zavolají telepati John Marshall, Betty Tourfy, Gucky a Iltu Harna1) na pomoc proti invazi Posbiů. Kulovitá bytost, která se zdržuje ve velké vzdálenosti, vysvětluje, že je podřízena určitým zákonům a může ke svým terranským přátelům přijít jen na krátký čas. Ukáže Terrancům útok Posbiů na akonskou koloniální planetu Salorat, při kterém fragmentální loď vysává z planetárního povrchu lidi a materiál.

Perry Rhodan okamžitě odlétá do Modré soustavy. Navzdory vášnivému doporučení Helose z Las-Toóru poslechne Velká rada Sphinxu nejdříve nabídku poradce Karastora a zdráhá se předat Terrancům souřadnice oranžovorudého slunce Stato, jehož druhou planetou Salorat je. Po dlouhém váhání nechají ale Rhodana se stovkou terranských gazel a padesáti shifty proniknout skrze obrovský portálový transmiter ke koloniálnímu světu. Akonané ale okamžitě transmiter odpojí.

Na Saloratu slaví Terranci poprvé úspěch s novým narkotizačním paprskometem. Terranské malé lodě jsou od Posbiů zdecimované, ale s Harnovou pomocí informuje Rhodan Atlana, který podle naváděcího signálu gazel vypočte pozici zpustošeného akonského světa a přeživší Terrance a Akonany ze Saloratu zachrání. Následně se Harno opět stáhne2).