Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 76
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 76
Název:Pod hvězdami Druufonu
(Unter den Sternen von Druufon)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2043
Harno, žijící televize, a Onot, duch minulosti - dva pomocníci v nejvyšší nouzi!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Administrátor Solárního impéria

Reginald Bull - Dělá si starosti o svého malého přítele

Plukovník Markus Everson - Velitel KUBLAJ CHÁNa

Harno - Žijící »televize«

Gucky - Myšob si hraje se »zamrzlým časem«

Atlan - Člověk nemůže mít Arkonidanovi, který před 10 000 lety bojoval proti Druufům, za zlé, že je vůči plánu Perryho Rhodana skeptický

Tommy-1 - Agent »Šedesáti šesti«

Onot - Druufský vědec, který tvrdí, že zná Perryho Rhodana z minulosti

Přes plukovníka Marcuse Eversona, velitele KUBLAJ CHÁNa, nechá Perry Rhodan přivést ze soustavy Tatlira tajemnou kulovitou bytost, kterou tam roku 1983 objevil seržant Harnahan1), a požádá ji o pomoc v boji proti Druufům. Bytost, která na Harnahanovu památku přime jméno Harno, a může podobně jako televizor na svém povrchu ukázat libovolné místo universa, již Druufy zná a souhlasí. Vysvětlí však, že nebezpečí, které pochází z překrývání obou časových rovin, už nebude dlouho existovat.

U místa průniku trhlinou v sektoru Myrtha bojují robotské lodě Arkonu proti do normálního vesmíru pronikajícím jednotkám Druufů. DRUSUS, KUBLAJ CHÁN a CALIFORNIA letí přes zónu průniku k dvojslunečnímu systému Siamed, jehož šestnáctá planeta, hlavní svět Druufů, je nazvaný Druufon. Harno a Gucky zjistí, že cizinec, který Rhodana při poslední návštěvě kontaktoval, je duch bytosti, která nezná svůj původ a bojuje s duchem druufského hlavního vědce Onota o vládu nad jeho tělem. Cizinec signalizuje Guckymu, že už od nepaměti žije v ostatních bytostech. Druuf Onot pracuje na vývoji přístroje, který dokáže zastavit čas, a proto může být strašlivou zbraní.

Terranské lodi přistanou na Druufonu a Rhodan vede poradu s Šedesáti šesti, vládou Druufů, a nadhodí hovor o spojenectví proti arkonidskému Impériu. Přitom pozná nekompromisní výbojnou vůli Druufů.

Když robotská flotila Arkonu zaútočí na soustavu Siamed, opustí Pozemšťané Druufon. Rhodan, Gucky a Harno zůstanou s CALIFORNIÍ na Hádu a mezitím se oba superbitevní křižníky vrátí na Gray Beast. Při další návštěvě Druufonu experimentuje Gucky s deformátorem nulového času. Přitom bude Onot dočasně vystaven působení přístroje. V tomto Druufovy zajatý cizí duch může dočasně převzít tělo vědce a začíná si vzpomínat na svou identitu.

Mezitím vysílá Regent z Arkonu nepřetržité volání o pomoc. Rhodan je však rozhodnut nechat uplynout ještě čtrnáct dní, než ho kontaktuje.