Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 75
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 75
Název:Rudý vesmír
(Das rote Universum)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Atlan a Arkon
Vydáno poprvé:1963
Vydáno v češtině:1996
Čas děje: 2043
Rychlost je jeho nejsilnější zbraní... Husarský kousek speciálního křižníku CALIFORNIA...
Hlavní postavy románu:

Atlan - Nesmrtelný je šokován lehkomyslností Terranců

Perry Rhodan - První administrátor Solárního impéria

Podplukovník Baldur Sikermann - Je suverénním velitelem CALIFORNIE

Dr. Sköldson - Šéflékař nenajde mezi muži na CALIFORNII žádnou oběť pro svou injekci

Fellmer Lloyd - Mutant kvůli štítu nestihne vyhledat lékaře včas

1. srpna 2043 nastává »Případ POTOMAK«, neboť dvacet dva světelných let od systému Myrtha1) dochází ke stabilnímu průniku druufského vesmíru. Vytvoří se načervenale svítící trychtýřovitý otvor, který dostává formu asi jeden světelný rok dlouhé, a mezi dvaceti a sto miliardami široké trhliny. Regent z Arkonu ale postaví před výstupní zónu blokádu třiceti tisíc jednotek.

S velmi rychle vyloženým křižníkem CALIFORNIA proniknou Pozemšťané přes arkonidské loďstvo do Rudého vesmíru. Jeho vlastní čas plyne mezitím díky vyrovnávacímu procesu už jen o polovinu pomaleji, než v rodném časovém kontinuu. Útočící druufské křižníky přinutí CALIFORNII k nouzové transici, která loď přenese do hlavní soustavy Druufů, jež se skládá z červeného obřího slunce, zeleného trpaslíka a šedesáti dvou planet. Na Hádu, třinácté planetě soustavy, bude založena transmiterová základna, v níž zůstane Perry Rhodan, Atlan a úplavicí nemocný Fellmer Lloyd. Mezitím podplukovník Baldur Sikerman letí s CALIFORNIÍ zpět, aby zařídil, že DRUSUS pronikne do druufského vesmíru a vytvoří stanici pro Hádův transmiter.

Skok transmiterem k DRUSUSu se nepodaří a Rhodan, Altan a Lloyd se dostanou do transmiterové stanice na šestnácté planetě soustavy, hlavního světa Druufů. Tam poprvé uvidí cizince. Jsou tři metry vysocí, humanoidního vzhledu a mají kulovitou, insektoidní hlavu se čtyřma očima2). Druufové se dorozumívají na extrémně vysokých ultrafrekvencích. Rhodan, Atlan a Lloyd uniknou jen díky rychlejšímu času, než mají Druufové. Přitom Lloyd přijme telepatické volání neznámého, který zná Rhodanovo jméno, ale o sobě jim nemůže dát žádné informace. Cizinec přeprogramuje transmiter a dopraví tak Rhodana, Atlana a Lloyda zpět na Hádes, odkud se konečně mohou dostat na DRUSUS.