Druufon

Astronomická data:
Soustava:Siamed
Pořadí od hvězdy:16
Počet měsíců:21
Průměr:24.000 km
Doba rotace:48.6 h
Gravitace:1.95 g
Průměrná teplota:21.4° C
Obyvatelé planety:
Druufové

Hlavní svět Druufské říše je šestnáctá planeta soustavy Siamed, kterou Terranci nazývají Druufon. Drufon připomíná Zemi, všechno je tu ale dvojnásobně tak velké. Dokonce i vegetace vykazuje paralelu k domovu lidí. Kontinenty a moře zde mají ale velice cizorodé obrysy. Průměrná teplota je zde 21.4°C. Zdejší obloha má hnědé zbarvení. Velká část planety je pokrytá pohořími a neobyvatelnými náhorními plošinami. Hlavní město planety se rovněž nazývá Druufon. Průměr planety je přibližně 24‘000 km, gravitace zde panuje 1.95 g. Atmosféra obsahuje vedle dusíku a kyslíku překvapivě vysoké množství hélia a argonu. Tlak atmosféry je kolem 830 milibarů. Jeden druufonský den trvá 48.6 hodin. Planeta má celkem 21 měsíců, přičeš tři největší mají vlastní měsíce.

Města

Města Druufů jsou plné obrovských konstrukcí z betonu a kovu. Budovy převážně vypadají jako pletené úly nebo kopule. Příležitostně je doplňují zvláštně formované spirálovité věže, které slouží k technickým účelům. Jako všechno na Druufonu mají převážně temně modrošedou nebo černou barvu. Světlo obou sluncí se na nich sráží tak, že v atmosféře stále vznikají světelné odlesky, které přecházejí z červené do namodralé zelené barvy. Pozemní oblasti měst jsou vyhrazeny výhradně chodcům, vozidla se pohybují nad nimi po vlastních jízdních drahách. Noční život v pozemském smyslu na Druufonu neexistuje – když nastane soumrak, na ulicích se nerozsvětlují žádná světla.

Zatímco povrch na Druufonu usne, v podzemních prostorách nadále panuje čilý ruch. Stejně tak na všech 21 měsících. Všechna důležitá zařízení jsou totiž uložena hluboko ve skále. Na Druufonu je nejdůležitějším podzemním zařízením pravděpodobně hlavní výpočetní středisko. V roce 2043 bylo zničeno při terransko-arkonidském útoku.

Obrana

Jako hlavní svět říše je samozřejmě možné proměnit Druufon během krátké doby v obrněnou pevnost. V zemi jsou zde ukryté tisíce děl. Kromě toho je Druufon hlavní základnou flotily. Téměř bez přestávky zde přistávají a startují kosmické lodě. Planeta disponuje ochranou flotilou, kterou tvoří stovky jednotek.

Aktuální data:
2.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459428.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!