Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1241
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1241
Název:Smíšek a Sphinx
(Der Smiler und die Sphinx)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Ronald Tekener - na stopě VAROVATELE
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - Smíšek na stopě VAROVATELE

Srimavo - Sphinx se vyvíjí

Mong Deville - "Swinger" z Terry

Celeste Maranitares, Patricia Kolmeth a Timo Porante - trojice Hanzovních mluvčích

Homer G. Adams - finanční šéf odhalí VAROVATELE

Výpočty kurzu pro Nekonečnou Armadu, které Viroimpérium zprostředkuje NATHANOVI1), jsou přeneseny do SAFE, speciální databanky, se kterou se Taurec vydá k Perry Rhodanovi. Stonter Keen2) vylučuje z utajených změn Viroimpéria, že by Bouřkojezdci byli v dohledné době propuštěni.

Ronald Tekener se mezitím snaží odhalit identitu VAROVATELE1). Když se s podezřením, že se jedná o další inkarnaci Višny, obrátí na kosmokratku, ta mu vysvětlí, že všechny inkarnace, které vznikly při částečných rekonstrukcích Viroimpéria, sdružila v sobě při jeho převzetí3). Pouze Srimavo a Gesil byly v tu dobu už osamostatněné. Višna předpokládá, že Srimavo posílila přes Rytíře Hlubiny Perryho Rhodana a Jena Salika, zatímco Atlan, který nosil kvazi-status Rytíře, propůjčil existenci Gesil.

Podporován empatickými schopnosti pubertální Srimavo, se Tekener při svém pátrání koncentruje na Hanzovního mluvčího Timo Poranteho, který má nápadně citovou vazbu k VAROVATELI, a na jeho kolegyně Celestu Maranitares a Patricii Kolmeth, které se během vysílání VAROVATELE s Porantem zdržovali v OCELOVÉM DVOŘE. Tekener a Sphinx zažijí, jak Celeste Maranitares v Club Exogalakt v jedné holografické simulaci prezentuje dva metry velkého, štíhlého Exogalaktika s nápadně úzkými rameny, vyklenutým a rovněž úzkým hrudním košem a velkou, bezvlasou hlavou na tlustém, dopředu nataženém krku. Relativně krátká stehna a paže propůjčují pohybům představované bytosti zvláštní teatrálnost4). Najednou je Hanzovní mluvčí napadena Swingerem, který ji obviní ze zrady. S pomocí Mongem Devillem, bývalým členem PSIONICKÉHO TRUSTU5), objevené Swing-Koruny se Swingerové mohou přímo napojit do vysílání holografických show, takže ve stavu opojení prožívají virtuální realitu Dizzylandu a mohou se podílet na zobrazovaných událostech. V jednom z ilegálních Swinger-Clubů narazí Tekener a Srimavo na Patricii Kolmeth, která se účastnila prchání před realitou do nebezpečného světa klamu Dizzylandu. Hanzovní mluvčí přizná, že ona, Celeste Maranitares a Porante se střídali v roli VAROVATELE, a dodává, že je na tuto myšlenku přivedl Krohn Meysenhart.

Obnovené vysílání pirátského vysílače Acheron, ve kterém VAROVATEL lidstvo varuje před slepou uličkou a radí jim zvolit Třetí cestu, ukazuje ale, že záhada tajemného fantóma není ještě vyřešena...