Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1240
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1240
Název:Boj o Technotorium
(Kampf um das Technotorium)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Nasadí Lorda Mhuthana - a dozví se o šedém zatracení
Hlavní postavy románu:

Mhuthan - vládce ukáže svou pravou tvář

Ky, At a Je - špióni ve vojsku Šedého Lorda

Myrz-2 a Bhal - velitelé Šedého Lorda

Berlenbek Janz - umíněný Jascheme

Twirl - energetik Abakerů zapříčiní rozhodnutí

Usovi vědci se marně snaží z pověření Lorda Mhuthana1) s technickými a psionickými prostředky vytvořit otvor ve STĚNĚ. Ačkoliv nadřízení Lordi z Ni hrozí, že Mhuthana kvůli jeho prohrám se třemi Rytíři Hlubiny nechají vdechnout Hlubinou, hájí Šedý Lord ctižádostivě moc v Hlubinozemi. Když se STĚNA náhle stane propustnou, pronikne Mhuthan se svými vojsky do říše Jaschemů. Jako domnělý špión slouží Šedému Lordu Ky, kybermodul ve formě bezrukého humanoida, který byl stvořen Technotorem Berlenbek Janzem a který se vydává za posledního z vymřelých Omorů.

Maskovaní svými TIRUNy se také Atlan a Jen Salik nechají pod krycími jmény At a Je najmout jako Omorové u Lorda Mhuthana a předají Jaschemům informace k obraně jejich země. V okamžiku, ve kterém Osamělý Hlubiny STĚNU definitivně uzavře, prokoukne Lord Mhuthan identitu Atlana a Salika, kteří ale v maskách paladinů stačí uprchnout. Společně s Exterminátory, Rytíři Hlubiny a jejich Orbitery přemůžou Jaschemové armádu Šedých Lordů, jejíž členové jsou pomocí vitální energie osvobozeni od Šedovlivu.

Atlan, Salik a Lethos-Terakdšan se nakonec postaví Lordu Mhuthanovi, který se neúspěšně snaží projít pomocí tunelu svého Šedostanu skrze STĚNU. Když ho Twirl zaplaví vitální energií, promění se Šedý Lord v humanoidní zářící postavu, která dokáže už jen prosit za odpuštění za své činy. Dříve než Časoprostorový inženýr, který byl příliš dlouho šedý, než aby mohl absolvovat život udržující cestu přes Vagendu, zemře, zapřísáhne Rytíře Hlubiny, aby Lordy v Zemi Ni s pomocí Vagendy osvobodily z Šedého zatracení a zmařili poslední plán Časoprostorových inženýrů, který měl zachránit Hlubinozemi, ale který ve skutečnosti vede do záhuby2).