Perry Rhodan 1139 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1139
Název:Hrůzné probuzení
(Unheimliches Erwachen)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Expedice na Maahkoru - a boj a armádou mrtvých
Hlavní postavy románu:

Galbraith Deighton - šéf bezpečnosti Hanzy podnikne vesmírnou expedici

Geoffry Abel Waringer - vědec má strach z kauzality

Višna - odpadlická kosmokratka věří v úspěch nové zbraně proti Zemi

Brian Wallace - neobyčejně psionicky nadaný

Kuuhm - velitel jedné lodi TSUNAMI

Odpovědní LSP se rozhodnou, získat informace o vývoji Maahků, aby o něm mohli informovat Greka 336. Ačkoliv v nové Maahkské generaci, která disponuje Zekrathem, kterou objevil Ronald Tekener v roce 3580 v Andro-Betě, se tuší počátek vzniku Stínových Maahků, je upuštěno od expedice na vesmírné nádraží2), aby Maahkové nemuseli být konfrontováni s vlastní budoucností. Místo toho odstartuje Galbraith Deighton s TSUNAMI 33 a 34 k v roce 3457 během PADu opuštěné Maahkské velvyslanecké planetě Maahkora3) v systému Pollaco-Hermi. Jako společníka si Deighton s sebou vezme mladého Briana Wallaceho, bývalého člena PSÍ-TRUSTU, který je schopen měnit jiným nálady a pocity, na čemž založil svou živnost, kdy pomocí variace vlastních mozkových vln získává pod různými identitami sociální dávky.

Během letu se na vnějším plášti TSUNAMI objeví záhadné molekulární usazeniny. Jedná se o loupeživé koloidy, které Klongové a Parsfové z pověření Višny vystřelili do Sluneční soustavy během invaze4).

Na Maahkoře jsou objeveny důkazy toho, že ne všichni Maahkové opustili planetu v roce 3457. V hrobce narazí Terranci na konzervované mrtvoly tisíce Maahků, které zřejmě byli připraveni pro Zekrath, ale nevyzařují žádné paranormální impulzy. Podle svého naprogramování napadat nelidské živé tvory napadnou loupeživé koloidy mrtvé Maahky a probudí je k životu. Když mrtví zaútočí na Terrance, myslí se Wallace, že je za změnu odpovědný, a zaútočí se svými parasilami proti hrozivým protivníkům. Loupeživé koloidy ale brzy zemřou a rozpadnou se, protože jim mrtví Maahkové nemohou dávat žádnou energii. Mrtvoly Maahků jsou znovu pohřbeny5), a TSUNAMI se vrací zpět k Zemi.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!