Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1128
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1128
Název:Vesmírní titáni
(Weltraumtitanen)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Invaze do sektoru Sol - Višna útočí
Hlavní postavy románu:

Višna - odpadlická kosmokratka posílá napřed své Vesmírné titány

Stronker Keen a Velia Davis - vedoucí osobnosti PSÍ-TRUSTU

Sassia Yin - velitelka T-82

Rido Narbonne a Nigel Davis - dva piloti Tsunami

Několik hodin poté, co se 16. září 426 NGL časoprostorový záhyb kolem Země a Měsíce1) konečně uzavře, vynoří se z hyperprostoru v blízkosti Sluneční soustavy sedm světelných měsíců velká mřížka Klongheimu a dva světelné měsíce veliká koule Parsfonu se svými rovněž gigantickými tvrzemi. TSUNAMI vniknou v ochraně ASP krátkodobě do vnitřku Klongheimu. Terranské kosmické lodě, které se oba mocné útvar pokusí zastavit transformačními bombami na hranicích Sluneční soustavy, selžou a musí se za velkých ztrát stáhnout před zbraněmi Schatt-Armarongů, které vyvolávají mezery v časoprostorové struktuře.

Roboti vyšlou do Sluneční soustavy menší jednotky. Útok na Titan Terranci odrazí a 384 Klongů a Parsfů je zajato a převezeno do TSUNAMI 80 a 82.

Odchylka v poloze Druhé Země od pozice dříve zaměřené Terry přivede Višnu, která na sebe vzala pro Schatt-Armarongy dokonalou formu, na stopu časové hráze. Poručí robotské dynastii, aby na úkryt zaútočila vakuuoblesky. Pukliny v hrázy vyvolají na zemi akausalitu, a pozorovatelé ve vesmírů spatří řetěz, který se skládá z mnoha exemplářů Země a Měsíce. Pod náporem mocné energie, která vstoupí do interakce s psionickým mentálním polem, utrpí několik set členů PSÍ-TRUSTU v Shisha Rorvic duševní újmu. Hrozivý útok ale náhle přestane. Zatímco TSUNAMI-82 s nákladem robotů dorazí na Terru, zmizí TSUNAMI-80 v časoprostorovém záhybu.