Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1480
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1480
Název:Vyhnanci z Maahkory
(Die Verbannten von Maahkora)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Nasazení SHF-vysílače - a útok na stratéga
Hlavní postavy románu:

Reddeldich - Willy má »grandiózní« nápad

Robbery - terranský zajatec nechává o sobě mluvit

Drenshoor - stratég Cantarů

Sato Ambush, Icho Tolot, Tenquo Dharab a Lingam Tennar - pararealista a Haluťané testují svůj vysílač

Varonzem - Nakk jako tichý pozorovatel

Celogalaktická ofenzíva Cantarů proti WIDDERU neustále trvá. YALCANDU s Degruumem, Gavvalem, Shyrbaatem a Shoudarem, HARMONIE se Salaam Siinem, Guckym a Beodu, PERSEUS s Julianem Tifflorem a loď Svobodných obchodníků JOLLY ROGER s Nikki Frickel přilétají k černé díře Perseus, aby zjistili, zda 130‘000 kosmických lodí Haluťanů a Posbiů1) je možné přes Černé hvězdné cesty přivést do Mléčné dráhy2). Když Reginald Bull ohlásí, že Cantarové transportují vězně na Maahkoru, odlétá Homer G. Adamsova QUEEN LIBERTY, Roi Dantonova3) MONTEGO BAY a další tři lodě WIDDERU k bývalé velvyslanecké planetě, kterou Maahkové v průběhu Stoleté války kolem roku 482 NGL opustili4).

Současně podnikají Icho Tolot, Tenquo Dharab, Lingam Tennar a Sato Ambus s HALUTOU a BOX-17‘411 v oblasti satelitu kontrolní rádiové sítě u slunce Pollaco-Hermi pokusy s SHF-vysílačem. Svévolná volba sledu impulzů z cantarské rádiové sítě je uložena Centrální plazmou, která se nachází na palubě fragmentálního křižníku, a potom přivedena na vysílací zařízení, které je odvysílá do systému Pollaco-Hermi.

Nezávisle na této operaci působí na Maahkoře Perry Rhodan, který se po zániku základny WIDDERU na bluesanském světě Thyfiryt připojil k bluesanským vězňům, v masce a pod jménem Robbery z Terry. Spojí se tam s několika deportovanými, kteří vědí o existenci tajného zařízení WIDDERU pod kopulemi metanového světa. Protože disponuje přístupovým kódem, může Rhodan, jehož identita je nadále skrytá, zásobit vězně zbraněmi. Když zjistí, že se poblíž zdržuje kosmická loď WIDDERU, odvysílá kódované volání o pomoc »R.T.«. Stratég Drenshoor, který převzal velení nad táborem v Maahkoře a který s nejzazší brutalitou postupuje proti vězňům, je několikrát zachvácen silnou nevolností, protože životní impulz kvůli manipulacím s kontrolní rádiovou sítí nepřichází.

Pokus Tolota a jeho spolupracovníků vyřadit pomoci SHF-vysílače pět Cantarů, kteří pod Drenshoorovým velením kontrolují tábor, a tak umožnit záchrannou akci WIDDERU, ztroskotá. Reddeldich a 98 dalších Willyů na BOX-17‘411 se poté na vlastní pěst sdruží v mentální blok a zesílí vyzařování Centrální plazmy tak, že je vysílač téměř zničen. Teprve teď Nakk Varonzem, který až doposud reagoval zcela pasivně, provede přesné nastavení SHF-aparatury. Pět Cantarů ztratí vědomí a 4000 Terranců, Marťanů, Bluesanů, Akonanů, Arkonidanů, Siganců, Ertrusanů a dalších Galaktiků, kteří jsou na Maahkoře internováni, může být osvobozeno. Drenshoor, který cítí blízkost smrtícího impulzu, se pokusí Rhodana vzít s sebou, ale Terranec se zachrání, než Cantaro exploduje.