Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1404
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1404
Název:Zloději z budoucnosti
(Diebe aus der Zukunft)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Návštěva u Maahků - TS-CORDOBA v akci
Hlavní postavy románu:

Ratber Tostan - velitel TS-CORDOBA prozkoumává předpolí galaxie

Murak Toblon-Khan - Tostanův zástupce

Cynta Laszlo, Adam Pittenburg, Ali Ben Mahur a Aaron Silverman - členové posádky TS-CORDOBA

Grek-1 - šéf Lookout-Station

9. dubna 1143 NGL vyrazí TS-CORDOBA k vesmírnému nádraží Maahků. 13. dubna nalezne křižník Tsunami na stanovišti Midway-Station1) už jen trosky. Průzkum zcela vydrancovaných trosek udává, že nádraží bylo zničeno nejméně před 650 lety.

Když 15. dubna dorazí k Lookout-Station2), je TS-CORDOBA napadena. Maahkové používají vylepšená konvertorová děla a nové typy lodí, 640 metrů velké kotouče, které jsou spojeny 700 metrů dlouhým, úzkým válcem s pohonným zařízením. Na pozdravné volání terrranské lodi Maahkové nereagují. Když je Ratber Tostan za použití transformačních děl přinutí k navázání kontaktu, vyjasní se, že dýchači metanu považovali TS-CORDOBU za loď Hauriů. Terrance znají Maahkové, jejíž historické záznamy byly zničeny útoky Hauriů a pro které Mléčná dráha znamená obscénní výraz, už jen z vyprávění. Velitel Grek-1, který své vesmírné nádraží nazývá »Poslední ostrov«, nabídne domnělým představitelům k míru ochotných Hauriů informace o minulosti a zmíní přitom konzervovaného vypravěče legend. Maahkové vypravují o kosmické katastrofě po materializaci poslední čtvrtiny Hangaye, o hyperenergetických fenoménech a zhroucení tehdejšího pořádku. Mezi národy Hangaye došlo k bojům o přežití. Všude v Lokální skupině z neznámých důvodů propukly války. Maahkové původně věrní ke svazku s Terrou, se po těžkých útocích Hauriů stáhli zpět do Andromedy3). Po zničení Midway-Station byl kontakt definitivně přerušen. O mnoho později se Maahkové pokusili o opatrný kontakt s Magellanovými mračny, ale ani Gurradové neměli žádné zprávy o událostech v Mléčné dráze.

TS-CORDOBA se naoko stáhne pryč od Lookout-Station, ale v ochraně ASP vysadí na stanici Tostana, Posy Poose, Juri Katčenko a Aarona Silvermana. Galaktický hráč a jeho společníci přinutí Greka-1, aby je zavedl k zakonzervovanému vypravěči legend. Jedná se o v energetickém poli zakonzervovanou postavu Haluťana, který říká následující slova: »Mé jméno je Icho Tolot4). Přišel jsem ze vzdálené galaxie M 87, daleké cesty se nebojím. Pátrám po Perry Rhodanovi!«. Za slib, že se z Lookout-Station stáhnou, aniž by způsobili škodu, vydá Grek-1 vetřelcům zakonzervovaného vypravěče legend.

Na palubě TS-CORDOBY se ale ukáže, že je to jen zvukovým aparátem vybavený prázdný bojový oděv Tolota. Křižník Tsunami se vydá ke Světu sta sluncí5), aby se tam, jak bylo dohodnuto, 20. dubna setkala se zbytkem Tarkanského svazu.