Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1405
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1405
Název:Dědicové Posbiů
(Das Erbe der Posbis)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Sraz na Světě sta sluncí - setkání s novými pány
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Atlan, Iruna a Nuria Gaih Zahidi - navštěvují Svět sta sluncí

Gorraš - velitel Gurradů

Nashredin a Assenas - Willyové ze Světa sta sluncí

Gucky - Ilt se vydává za obra

Iruna z Bass-Thetu se 15. dubna 1143 NGL neúspěšně pokusí pedotrasferem převzít Hamillerovu trubici, aby získala informace o minulosti. Bývalý řídící mozek BÁZE ale opakuje pouze to, že Sayaaron se stal peklem a zatraceni jsou všichni, kteří tam byli vypovězeni, protože nikdo Vzdálenou mlhovinu opustit nemůže, stejně tak tam nemůže nikdo vniknout.

V hibernační nádrži KARMINY objeví Akonaka třicet centimetrů velké Okrillské miminko a pedotrasferem se dozví, že Okrill Fighter své nenarozené dítě do nádrže vyslal jako hyperenergetický impulz, když se na Paghalu společně se svým mistrem Chatmanem, Tovari Lokoshanem a Lullogem rozplynuli v hyperenergetickém proudu explodující materiální kolébky1). Iruna z Bass-Thetu se rozhodne existenci malého Okrilla, kterému dá jméno Chatman, stejně jako Naata Tavoora2) před Atlanem zatajit.

Když se svými 11 loděmi 16. dubna dorazí ke Světu sta sluncí, narazí galaktikové na jejím orbitu na tři velké kosmické stanice Gurradů3). Perry Rhodan, Atlan, Iruna a Nuria Gaih Zahidi4) se s KARMINOU přiblíží ke stanici TORBORSCHER I 5) a vydávají se za představitele arkonidské kolonie v Andromedě a za Tefrody. Gorraš, velitel Gurradů, je ale jako domnělé Haurie nechá zatknout. Atlanovu ujišťování, že Perry Rhodan představuje Dobrého ducha z Magellanu, dřívější ochranné moci Gurradů6), nevěří Gorraš ani trochu. 20. dubna demonstruje mezitím přilétnuvší Ratber Tostan Gurradům bojovou sílu své TS-CORDOBY. Gorraš se sice nenechá vyprovokovat k protiútoku, ale propustí vězně. Rhodan a jeho průvodci přistanou s KARMINOU tajně na Světě sta sluncí a pozorují, jak Eirene a Covar Inguard, kteří byli Guckym teleportováni na opuštěnou planetu, přemoženi Gurrady. Později se setkají s Willíky Assenasem a Nashredinem a dozví se od nich a ze záznamu zmizelé Centrální plazmy, že před pěti sty lety, asi sto let po konci intergalaktické války, se na Světě sta sluncí objevil Icho Tolot, aby se dozvěděl víc o zakázané oblasti Mléčné dráhy. Pamětlivi starého přátelství s Terranci, se k němu Posbiové připojili, aby hledali nezvěstného a za mrtvého považovaného Perryho Rhodana. Na přání Centrální plazmy se na Světě sta sluncí usídlili Gurradové. Když se Posbiové nevraceli7), požádala Centrální plazma Gurrady, aby jí společně s Maahky odvezli9) do jejího původního domova v Andromedě8).

Zatímco Assenas a Nashredin osvobodí Eirene a Inguarda, dojde si Gucky pro bojový oděv Haluťana a vydává se za Icho Tolota, čtyřrukého proroka, aby Perrymu Rhodanovi dopomohl k uznání Gurrady. Ačkoliv mu jméno Rhodan je neznámé, poskytne Gorraš galaktikům volný odchod, a lodě Tarkanského svazu se 25. dubna vydají k Mléčné dráze.