Perry Rhodan 1406 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1406
Název:Bariéra v nicotě
(Barriere im Nichts)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
V halu galaxie - Tarkanský svaz v zóně šílenství
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec působí jako vzor

Salaam Siin - Ophaler zpívá, aby zachránil život

Eirene - Rhodanova dcera ošetřuje barbara

Quando Perst - hangármistr CIMARRONU

Covar Inguard - muž se protočí

V Tarkanském svazu, který se blíží k halu Mléčné dráhy, kterou Maahkové nazývají galaxie duchů, se Eirene, Salaam Siin a Dao-Lin-H'ay pokouší osvobodit Covara Inguarda od jeho předsudků vůči Kartaniňanům.

Asi 25‘000 světelných let od Terry narazí lodě na neviditelnou bariéru, která jejich posádky stejně jako syntrony uvrhne do stavu hluboké zmatenosti. Perry Rhodan duchapřítomně vydá rozkaz k reverznímu kurzu. Příznaky ukazují na to, že čas během kontaktu se zónou šílenství nakrátko běžel pozadu. Stejná bariéra je objevena také na jiných místech. Za ní, jak se zdá, leží smrtící hranice, protože sondy po proletění zónou šílenství explodují1).

Hangármistr CIMARRONU Quando Perst získá dojem, že lodní vedení cíleně zdržuje let do Mléčné dráhy. Ze zoufalství z toho, že kvůli ztrátě 695 let ve stázi, přišel o možnost se na Zemi usmířit se svou bývalou ženou, se Perst stal závislým na drogách. Muž, který umkl na iracionální naději, že jeho žena a dcera jsou ještě naživu2), se s hrozbou, že odpálí bombu, pokusí vymoct si návrat do galaxie. Salaam Siin ho ale psionickým zpěvem tak ukonejší, že mu Gucky bombu ukradne3).

Krátce na to přijme svaz poblíž ležící kulovité hvězdokupy M 30 rádiové poselství, ve kterém Poustevník ze Satrangu všechny astronauty varuje před přiblížením k Mléčné dráze, protože jí v rukách drží temná moc. Rozbije všechny, kteří se val pokusí prolomit, na ducha a tělo. V Terranských halách sídlí sám ďábel. Když galaktikové 10. května 1143 NGL následující výzvu Poustevníka ke společnému boji proti novému vládci dorazí k Satrangu, druhé planetě oranžově žlutého slunce, ohlásí neznámý, že byl okraden a ze mu zbývá už jen několik hodin života. Gucky teleportuje na vlastní pěst na planetu, kolem které krouží Hangayské trimarany, lodě Maahků, Gurradů a neznámých hvězdných národů, ne ale jednotky z Mléčné dráhy. Krátce předtím, než Rhodan společně s teleportérem Rasem Čubajem myšoba následují, je zachycena fantomovitá loď, která Satrang opustí a prorazí bariéru šílenství ve směru Mléčné dráhy.

Aktuální data:
29.1.2022
1565 před NGL
4. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459608.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál