Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1407
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1407
Název:Poustevník ze Satrangu
(Der Eremit von Satrang)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730 / kolem 540 NGL = 4127
Volání o pomoc zasvěceného smrti - Gucky učiní strašlivý objev
Hlavní postavy románu:

Gucky - Ilt na extratour

Perry Rhodan a Ras Čubaj - následují Guckyho stopu

Schorsch a Bixby - Gurrad a Terranec na planetě Satrang

Poustevník - smrti zasvěcený

Na Satrangu se Gucky objeví v obrovském rehabilitačním středisku, ve kterém se uzdravují oběti bariéry šílenství. Podporován Gurradem Schorschem se Gucky snaží objevit Poustevníka. Když ten s ním nakonec jako holografická projekce naváže kontakt, pozná myšob jen to, že zestárlý Terranec musí být nositelem buněčného aktivátoru, kterému byl životodárný přístroj ukraden. Starý muž vysvětluje, že bylo aktivováno sebedestrukční zařízení objektu, a radí Guckymu, aby hledal Roie Dantona a Ronalda Tekenera1). Jeden záznam pojednává o historii Satrangu:

Po kosmické katastrofě obsadili Mléčnou dráhu cizinci, zřídili hrůzovládu a začali galaxii pomalu uzavírat2). Před více než šesti sty lety využil Poustevník příležitosti se skupinou Terranců, Arkonidanů, Akonanů, Arasů, Bluesanů a Topsiderů v kulovitém křižníku ARCHE, přestavěné nemocniční lodi galaktických lékařů proniknout mezerou, která v té době existovala v bariéře obklopující Mléčnou dráhu. Pět set světelných let od bariéry šílenství založili členové Operace Noah na Satrangu, druhé planetě slunce Helos, zárodečnou buňku odporu proti novým pánům galaxie.

Se svým telepatickým darem nalezne Gucky nakonec Poustevníka, který se v okamžiku smrtí dá poznat jako Geoffry Abel Waringer3). Téměř dokončené dílo z jeho let na Satrangu, přístroj k překonání chronopulzního valu, nechal vědec zničit sebedestrukčním zařízením, aby nepadnul do rukou nepřátel, kterým klade za vinu rovněž krádež buněčného aktivátoru4). Perry Rhodan, Ras Čubaj a Gucky svěří správu Satrangu Schorshovi, Terrancovi Bixbymu a Haurimu Hari del Orovi a předají Waringerovy ostatky vesmíru.