Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1388
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1388
Název:Kurýr do Tarkanu
(Kurier nach Tarkan)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447/48 NGL = 4034 /35
Pošta přes interuniversální hranici - záchrana z nicoty
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - kurýr do Tarkanu zažije strašidelnou událost

Eirene - Perry Rhodanova dcera odlétá do Tarkanu

Benneker Vling - specialista na roboty odhalí svou pravou identitu

Si kitu - »matka entropie« je přivolána

Aarun val Zhian - »Zrcadlo ohně« číhá na CIMARRON

Poté co 30. prosince 447 NGL dorazí k BÁZI u X-DOOR, nechá Reginald Bull CIMARRON okamžitě od týmu Geoffryho Abela Waringera1) vybavit vektorovatelným grigoroffovým projektorem, aby mohl v Tarkanu pátrat po protistanici Ur amm Taloqu2). Dao-Lin-H'ay a Oogh at Tarkan se přesunou do SORONGU, který nyní jako všechny ostatní jednotky PIGu, jehož úloha je v M 33 na základě nové kooperace mezi Kartaniňany a Galaktiky zbytečná, v Hangayi hledá základny Hauriů. MAI-KI se 2. ledna 448 NGL vrací zpět do Pinwheelu, aby Vysoké ženy informoval o novém vývoji v Hangayi.

5. ledna se CIMARRON vydá do Tarkanu. Šikovným manévrem překonají blokádu kosmických lodí, kterou Hauriové zřídili před Operator Dzeta, bodem ve třetí čtvrtině Hangeye, ze kterého je možný přechod do Tarkanu.

Eirene vnímá hlas své matky Gesil3), která jí varuje před nebezpečím interuniverzálního transferu a prozradí jí, jak může své společníky zachránit. O něco později objeví Eirene nejasně působícího humanoida, který drsným hlasem apeluje na kosmokratický status mladé ženy a radí jí, aby se po přechodu do Tarkanu připojila k jeho skupině.

Mezitím Benneker Vling experimentuje tajně s psionickými přístroji a vytvoří pseudoskutečnost s extrémně malou entropií, aby tak vyprovokoval zákrok Si kitu4). Strážkyně druhého zákonu termodynamiky se ale ukáže, až jí Eirene přivolá5). Zahalí CIMARRON do stínícího pole, které pomůže překonat bariéru mezi universy a absorbuje Strangeness-šok. Nakonec Si kitu nabere vzhled krásné, ale nepořádně působící mladé ženy a zdůrazňuje, že volání o pomoc kosmokratické dcery následuje jen proto, že to sloužilo jejímu vlastnímu záměru. Když opět zmizí, potvrdí Vling Bullovo toužebné podezření a dá se poznat jako manifestace ID6).

10. ledna objeví CIMARRON ve skupině natěsnaných hvězd modrobílé obří slunce, které zářením připomínajícím systém Synguiso7) ukazuje na to, že je pravděpodobně řídícím a kontrolním místem čtvrté fáze projektu Meekorah8).