Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1271
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1271
Název:Finále v Hlubině
(Finale in der Tiefe)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině:23. července 2012
Čas děje: 429 NGL = 4016
Mrazivý rubín se vrací - a Perry Rhodan potkává domněle mrtvé
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec v Hlubinozemi

Tengri Lethos-Terakdšan - Rytíř Hlubin se tvrdě pustí do kosmokratů

Si-kitu - strážkyně druhého zákona

Nachor z Loolandre - Armadoprinc postrádá své důvěrné přátele

Atlan a Jen Salik - dva domněle mrtví oslavují shledání s Perry Rhodanem

V roce 429 NGL se na Zemi a ve Sluneční soustavě udála spousta věcí takřka kosmického významu.

Tak například útok dvou posledních Elementů Dekalogu. Podařilo se je odrazit, a Chronofosílie Terra mohla být aktivována. S tím vyvstala nová situace: Nekonečná Armada se vydala na dlouho cestu směrem k Behaynienu. Perry Rhodan se vydal hledat EDEN II.

Zbytky Viroimpéria se v kosmu kolem Terry sbalily dohromady. A mnozí lidé, kteří pocítili důsledek aktivace Terry, zatímco je zachvátil akutní stesk, přijali nabídku zbytků Viroimpéria a s loděmi sformovanými z Virů se vydali do dalekých dálav kosmu, kde na ně čekaly bizarní, fantastická a nebezpečná dobrodružství.

Co se ale událo v Hlubinozemi, zatímco se Nekonečná Armada pod vedením Armadoprince po eonech znovu objevila a uvolněný Frostrubin odvážela na jeho původní stanoviště v blízkosti galaxie Behaynien? Tam se mezitím rozběhl záchranný plán, spuštěný posledními Časoprostorovými inženýry, který by mohl biliony živých tvorů zachránit před zánikem.

Perry Rhodan, který musí do Hlubinozemě, aby provedl finální nastavení Frostrubinu, zažije neustálý chaos a FINÁLE V HLUBINĚ...


Hyperdimenzionální energie, kterou ID díky likvidaci EDENU II uvolnil, vrhne BÁZI1) v pětihodinovém skoku přes 198 milionů světelných let k původnímu stanovišti Frostrubinu. Bezprostředně po generační lodi se objeví TRIICLE-9 jako 13000 kilometrová, jasně zářící koule. Sato Ambush2) varuje Perryho Rhodana, že okolní sektory kosmu jsou protaženy přirozenou skutečností realitou.

Taurec a Višna vyzvou Rhodana, aby mentální energií, kterou přijal při aktivaci chronofosílií, u Hory stvoření provedl přesné seřízení morálního kódu a kromě toho také nalezl odpověď na třetí Ultimatní otázku3). Když Terrance odvezou k Jámě, teleportuje se Tabernákl z Holtu s Lethos-Terakdšanem do SYZZELU. Hathor oznámí Rhodanovi v hrubých rysech, co on, Atlan a Jen Salik v Hlubině zažili4), a opět se stáhne zpět, poté co kosmokratům vyčte pýchu a zradu obyvatel Hlubinozemě.

Rhodanova mise podnítí Si-kitu (Jedno nic), z hyperprostoru pocházející jsoucno, k zákroku. Část Si-Kitu ční v rozměrech pod 10-35 metru a časových úsecích, které jsou kratší než 10-43 sekund, do časoprosotru, který je v těchto oblastech nespojitý a perforovaný. Protože se považuje za strážkyni druhého zákona termodynamiky a cítí se být vázána na pozvolný přírůstek entropie, stojí ona na protipólu o řád dychtících kosmokratů stejně jako pokusům mocí chaosu o dosažení naprostého chaosu. Jako nástroj použije Si-kitu Nachorova důvěrníka Dibbu (Řeč), trpasličího humanoida z národa Aihnoul. V Hlubině dožene do pestrého kabátu zahalený Aihoul, kterému dá strážkyně entropie jméno Kitisho (hrozba, zastrašení), v zemi Ni5) se materializujícího se Rhodana v rozpadající se oblasti Terengarenu téměř až k chorobomyslnosti. Rhodan je zachráněn ale Ambushem a přemístěn do záchranného ostrova Jaschemů, kde se setká s Atlanem a Salikem. Dozví se, že u Jámy se vynořivší zbytky Hlubinozemě vytvořili obrovské slunce Taknu. Aby Si-kitu podráždil, mluví o ní Rhodan jako o Kahabě (děvka), čímž naznačuje, že dá všem, kteří způsobí přírůstek entropie. Strážkyně druhého zákona se už ale neobjeví.

Když Frostrubin jako stříbrná mlha projde Hlubinou a promění se ve velké množství zářících pásů, začne Rhodan na vrcholu Hory stvoření s přesným nastavováním. Přitom spatří dvojitou šroubovici morálního kódu a jeho vřetenovité, válcovité a kvádrovité psionické nukleodity. Z TRIICLE-9 se oddělí Messenger a přivodí konec negasféry, zatímco proděraví šedou bublinu, která jí obklopuje. Skrze pohled na soubor kosmických procesů se na Rhodana tlačí odpověď na otázku ohledně ZÁKONA, ale Pozemšťan se ze strachu o své duševní zdraví stáhne6) a objeví se náhle u paty Hory stvoření Kitisho, který se nyní jmenuje Furara (Radost) vysvětluje, že ho tam přemístila Si-Kitu7), jejíž operace by po zodpovězení třetí Ultimativní otázky ztroskotala. Mezitím v BÁZI od Rhodanovu odchodu uplynulo téměř osm dní.