Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1177
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1177
Název:Chlapec z Case Mountain
(Der Junge von Case Mountain)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014 / 1948
Zmizelý v pararealitě - dvanáctiletý si vzpomene
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec si vzpomíná na své mládí v roce 1948

Arnulf Höchstens - technik se stává zlodějem

Chmekyr - vrátný Loolandre přivede Perry Rhodanovu flotilu znovu do potíží

Sato Ambush - pararealista

Vince Tortino a Leroy Washington - postavy z Perry Rhodanovy minulosti

Lead Can - tajemná klíčová postava

Zatímco galaktická flotila a svaz Kranů1) v dubnu roku 427 NGL čekají před třetí bránou Loolandre, začnou se objevovat tajemné krádeže. Jsou ukradeny cenné technické přístroje. Chmekyr, který je zodpovědný za první krádež, se ukáže ve formě ještěra s bledě modrými šupinatými vlasy a dlouhým čenichem a oznámí, že čistota těch, kteří žádají o přístup k Loolandre, musí být ověřena. Zatímco položí kvazihypnotickou otázku, zda galaktikové byli vždy tak čistí, jak teď věří, že jsou, vyvolá indukovaný komplex viny. Protože postižení ale chybné chování, na které si pamatují, projevují v zesílené formě, stan se z lenocha povaleč, z lháře intrikář a trýznitele mučitele. Dochází ke zkáze, znásilňování a zabíjení. Disciplína ve flotile se hroutí.

Mezitím Arnulf Höchstens, který si stále ještě dává otázku, proč právě on byl zvolen mluvčím Armadoproroka2) a doufá, že v budoucnu bude hrát větší roli, nahromadí velkou zásobu kradených předmětů. Když Höchstens pod prorokským jménem Hesekiel naváže kontakt s Lead Canem, dostane se Rhodan na jeho stopu a musí uznat, že technika nepřiměřeně ohodnotil za jeho zásluhy. S Höchstenovou pomocí najde Rhodan nakonec cestu k Lead Canovi, pozná v něm Tin Cana a je od něj postřelen blasterem. Zatímco v energetické bublině zápasí se smrtí, vzpomíná Rhodan na své mládí:

V roce 1948, sedm let po smrti své o jeden a půl roku mladší sestry Deborah, žije jedenáctiletý Perry Rhodan3) se svou matkou Mary Tibo Rhodan a svým otcem Jakobem Edgarem Rhodanem, který vede obchod s elektronikou v Case Mountain v Manchesteru/Connecticutu. Zatímco bratři Jakob a Karl Rhodanové bezprostředně po První světové válce se svými rodiči přesídlili z Německa do Spojených států, tam z Lothringenu pocházející Thibeaus, která si změnila jméno na Tibo, žije už tři generace. Když je koncem dubna z jeho školy ukraden glóbus ze slonoviny, ocitne se Perry v podezření společně se svým přítelem Leroyem Washingtonem, kvůli jejich velkému zájmu pro astronomii. Nakonec ale zjistí, že osmnáct let starý Vicne Torino, který své přezdívce Tin Can vděčí svému zvyku sbírat plechovky na konzervy, glóbus ukradl, aby ho prodal muži jménem Logan. O něco později naláká Tin Can Perryho pod záminkou, že ho dovede k Loganovi, na místo činu plánovaného loupežného přepadení, aby ho přivedl do potíží. Leroy Washington a jeho otec zatknou ale Tin Cana a přinutí ho, přiznat se ke krádeži glóbusu. Aby Perryho zachránil před Tin Canovou pomstou, pošle ho otec krátce na to ke strýci, plukovníkovi vojenského letectva Kennethu Maloneovi, který má převzít velení nad nedokončenou Air Force Base ležící v Cape Canaveral a který si přeje, aby se jeho synovec stal pilotem.

Zatímco je Rhodan ještě v bezvědomí, vystoupí na povrch jeho paměti třetí moudrost: »Moudrost je, poznat, že minulost určuje budoucnost.« Třetí brána Loolandre se otevře. Sato Ambush je přesvědčen, že Rhodanovo střetnutí s Lead Canem se konalo v pararealitě. Ačkoliv se sedmdesát procent posádky nachází ve vězení, vydá se ochromená galaktická flotila na cestu ke čtvrté bráně.