Perry Rhodan 1453 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1453
Název:Neznámý nepřítel
(Der unbekannte Feind)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Dárek pro Perryho Rhodana - dárek ďábla
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec zažije velký šok

Ferrel Ubar, Lonica Massengill a Arthrop Lon-Sonath - posádka space-jetu zmizí

Roi Danton a Atlan - dva domněle mrtví se objevují

Sedge Midmays - medik CIMARRONU

Pedrass Foch - Drakista je podroben memosekci

Zatímco jsou na Sisyphosu, první planetě slunce Megaira, odstraňovány škody na CIMARRONU, podrobí palubní medik Sedge Midmays Pedrasse Focha memosekci, aby mu zpřístupnil blokované vzpomínky na zajetí u Cantarů. Přitom objeví fragment vzpomínek, ve kterém Cantaro Nandrok Fochovi při jednom z výslechů ukazuje obraz zmizelé Rhodanovy ženy Gesil1).

Space-jety CIM-1 a CIM-2 se vydají na desetidenní průzkumný let k černé díře Perseus. Perry Rhodan, Reginald Bull a Sato Ambush zjistí, že autopilot CIMARRONU by je měl navést do jiné soustavy a že souřadnice slunce Megaira, které se nenachází v žádném hvězdném katalogu, byli do syntronu vloženy zvenku. Když je jeden člun, který zkoumá Sisyphos, sestřelen dělem ukrytým v pralese, podnikne Rhodan a Eirene do podzemního zařízení, která je zřejmě staré patnáct až osmnáct milionů let. Jsou nakrátko konfrontováni s projekcí Gesil, která se s tváří staženou bolestí prosí o pomoc, protože je mučen k smrti. Když později najdou zničený holoprojektor a ukáže se, že vysoké stáří stanice je způsobeno pouze šikovným výběrem vhodných materiálů, je ve spojitosti s manipulací autopilota a s Fochovou uměle implantovanou vzpomínku jasné, že Rhodanem chce někdo duševně otřást.

Společně s MONTEGO BAY a KARMINOU, které stejně jako HALUTA unikly z bitvy s Cantary, se CIM-1 vrátí zpět na Sisyphos. Krátce před uplynutím desetidenní lhůty se vrací také CIM-2. Jeho posádka je ale pryč. Místo ní se na palubě nachází padesát centimetrů vysoká kupolovitá nádržka z polymerového kovu. Když Rhodan vstoupí na pomocný člun, uvítá ho hlas, který vysvětluje: »Zapletl ses se silným nepřítelem. Mohl by tě teď, v této sekundě, zničit. Ale to by ho připravilo o zábavu pozorovat tvé zoufalé a bezmocné úsilí.« Na Rhodanovu otázku kdo jeho nepřítel je, hlas odpoví: »Přijmi tento dar, Perry Rhodane, a uzři jaké povahy tvůj protivník je.«. Nádržka, která se zrovna v tu chvíli vznáší k Rhodanovi, obsahuje kus kůže z nadloktí člověka. Rhodanův úžas nad tím, že »Ďábel, který sídlí v halách Terry« a který zřejmě rozkazuje Cantarů, by mohl být Pozemšťan, se změní ve zděšení, když genetická analýza ukáže, že jeden z rodičů neznámého je Gesil2).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál