Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1454
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1454
Název:Psychoteror
(Psychoterror)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Perry Rhodanova nejtěžší hodina - a exodus WIDDERU
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec je cílem psychoútoku

Atlan - Rhodanův přítel má vlastní problémy

Sedge Midmays - šéflékař CIMARRONU

Acaranda Berzy - Midmayova asistentka

Sato Ambush - pararealista pátrá po indicích

Homer G. Adams - šéf organizace WIDDER

Perry Rhodan uprchne po svém šokujícím zážitku nejdříve do bdělého snu, ze kterého ho dokáže osvobodit Acaranda Berzy, psycholožka z týmu Sedge Midmaye. Atlan s Rhodanem společně ještě jednou prozkoumají memokrychli, kterou Gesil zanechala před odjezdem na Sabhalu1), nezískají z ní ale žádné nové poznatky. Ačkoliv z něj nevycházejí žádné měřitelné emise, je Rhodan přesvědčen, že Cantarové mohou jeho stanoviště záhadným způsobem zaměřit. Přesto odstartuje s Atlanem 11. srpna 1144 NGL s KARMINOU, aby se opatrně přiblížil k Arheně, aniž by Cantary přivedl na stopu WIDDERU. Rhodan je opět navštíven strašnými nočními můrami, ze kterých je ohrožen ztrátou spojení k realitě a stává se násilnickým. Nadále Acarandou Berzy ošetřovaný Terranec je ale pevně přesvědčen o tom, že neztrácí rozum kvůli svému psychickému bolu, ale kvůli zvenčí působícímu psychoútoku. Během letu KARMINY prozkoumává Sato Ambush pararealisticky Gesilinu krychli. Jeho nález, že Gesilina slova na rozloučenou jsou falešná a později Geoffry Abelem Waringerem odkryté poselství domnělého posla kosmokratů je pravé, vzbuzuje domněnku, že Gesil byla ze Sabhalu odvezena. Atlan spekuluje, že v té době mohli na Gesil mít zájem vládci Hexameronu2).

Po třech dnech dorazí KARMINA na Arhenu. Sem dorazil mezitím také Icho Tolot, který se po svém útěku od černé díry Perseus nejdříve pokoušel dostat se na Halut, musel ale utéct před strážnými pevnostmi a loděmi Cantarů. Haluťan si ale chce brzy troufnout na další výpad. V naději, že tohle akcí překoná strádání nad ztrátou Iruny z Bass-Thetu, připojí se Atlan k Tolotovi s Yelyazem, Bluesanským klonem z WIDDERU, který je zvlášť obeznámen se sektorem Haluta. Stále ještě psychoterorem trpící Rhodan radí Homeru G. Adamsovi, aby Arhenu vyklidil, ale šéf WIDDERU váhá vzdát se za strašných útrap vybudované základny, zvláště když ho anonymní zpráva z KARMINY varuje, aby Rhodanovi a Atlanovi věřil, protože se nemohou kvůli svému trápení správně rozhodovat.

Pomocí dalších zkoumání vzpomínek Pedrasse Focha zjistí Midmays, že planeta Shuunger v sektoru Cefeidy je zvlášť chráněným líhňovým světem, na kterém Cantarové ve zkumavkách a dílnách odvážejí své děti. Pomocí takovýchto líhní se počat droidů měl z původních padesáti tisíc zvětšit na současných dvacet milionů. Počet jejich hrbolovitých lodí se současně zvedl z pěti set na dvacet tisíc. Foch navrhuje, aby NARVENNE3) podnikla na Shuungar výpad.

Bezprostředně poté co si Atlan a Rhodan všimnou na rozpory v chování Acarandy Berzys, přijde z CIMARRONU zpráva, že na Sisyphosu bylo objeveno mrtvé tělo psycholožky. Falešná Acaranda Berzy se ukáže být droidkou. Je řízena modulem, který se označuje jako komprimovaný »Pán« a umělý pozůstatek Terranky. Další modul je odpovědný za psychoteror Rhodanových nočních můr. Dříve než droidka podle svého posledního příkazu stačí zničit KARMINU explozí, je transmiterem vyzářena do prázdného pomocného člunu.

NARVENNE odstartuje 29. srpna na Shuungar4). Protože Ambush po analýze dat předpokládá, že bezprostředně nastane útok Cantarů na Arhenu, začne WIDDER svůj hlavní stan přemísťovat na Heleios, čtvrtou planetu slunce Seriphos, které se nachází jen 4.8 světelných let od černé díry Perseus5). Tolot, Atlan a Yelyaz se s HALUTOU 30. srpna vydají pryč, Rhodan s KARMINOU tentýž den opustí Arhenu5).